۷ روز هفته، ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید
authentication

روش احراز هویت در نیک پرداخت

احراز هویت یکی از فرایندهای ضروری برای کسب و کارهایی است که ماهیت مالی دارند. بر اساس رهنمودهای پلیس فتا و همینطور بر اساس فرایندهای معمول در تمام وب سایت‌های خدمات مالی ایرانی و بین‌المللی، فرایند احراز هویت (KYC) یا Know Your Customer تنها به یک دلیل انجام می‌شود، «امنیت تمام کاربران اینترنت، به ویژه خود شما».

فرایند احراز هویت، برای وب سایت‌های مختلف خدمات مالی به ویژه خدمات پرداخت و دریافت آنلاین ارزی، این امکان را ایجاد می‌کند تا از خسارت مالی افراد به واسطه استفاده از کارت بانکی دزدی یا هویت نامشخص جلوگیری کنند. برخلاف تصور عده‌ای، این فرایند، تاثیر چندانی در ایجاد امنیت برای سایت مقصد ندارد و بیشتر به سود خود مشتریان آن وب سایت است.

نیک پرداخت هم به عنوان یک مجموعه پرداخت آنلاین ارزی، نگران از دست رفتن منابع مالی مشتریانش است. بنابراین تلاش کرده‌ایم تا موثرترین فرایند احراز هویت را ایجاد کنیم. درصورت تکمیل نشدن مراحل احراز هویت، متاسفانه به دلایل امنیتی سفارشات شما تا زمان تایید هویت کامل، به تعویق می‌افتند.

احراز هویت در نیک پرداخت

برای احراز هویت در وب سایت ما، لازم است تا پس از ثبت نام، به پنل کاربری خود وارد شده و این مدارک را از طریق بخش آپلود مدارک برای ما ارسال کنید:

پس از ارسال تمام این مدارک، حساب کاربری شما احراز هویت شده و می‌توانید از امکانات ثبت سفارش اتوماتیک و سرویس‌های دیگر ما استفاده کنید. لازم به ذکر است، در صورت عدم دسترسی به کارت ملی، می‌توانید دو مدرک هویتی معتبر دیگر را برای ما ارسال کنید. منظور ما از مدرک هویتی معتبر، دفترچه بیمه، شناسنامه، پاسپورت، کارت پایان خدمت یا معافیت و گواهینامه است. توجه داشته باشید که در صورت عدم دسترسی به کارت ملی، باید حتما دو مورد از این مدارک را همزمان ارسال کنید.

نحوه تایید کارت بانکی

برای تایید شدن کارت بانکی در نیک پرداخت، لازم است تا کارت بانکی را به همراه کارت ملی در دست بگیرید. همچنین روی یک برگه بنویسید «جهت تایید در سایت nikpardakht.com». توجه داشته باشید که روی این برگه باید نام شما به همراه تاریخ همان روزی که عکس را ارسال می‌کنید، به صورت دست‌نویس، نوشته شده باشد. باید در این حالت یک عکس سلفی از خودتان بگیرید. اگر عکس گرفتن با این شرایط برای شما دشوار است، از یکی از دوستان یا آشنایان بخواهید که از شما عکس بگیرد. توجه داشته باشید که عکس باید کاملا واضح بوده و تمام اعداد و ارقام روی کارت‌ها و نوشته روی برگه، خوانا باشد.

اگر برای پرداخت از بیش از یک کارت استفاده می‌کنید، تمام کارت‌های شما باید به همین صورت مورد تایید سیستم ما قرار بگیرند.

حتما با IP ایران سفارش ثبت کنید

برای امنیت بیشتر، تمام پرداخت‌ها در سایت نیک پرداخت، باید تنها با استفاده از IP ایران انجام شود. پس یادتان باشد هنگام ثبت سفارش یا افزایش موجودی، نرم افزار تغییر IP روی دستگاهی که با آن سفارش ثبت می‌کنید، روشن نباشد.

مراقب کلاهبردارها باشید!

ما احراز هویت را انجام می‌دهیم تا شما از دست کلاهبرداران در امان باشید. مواظب باشید، گاهی افراد مختلف از شما درخواست می‌کنند تا با حساب کاربری وریفای شده شما، از سایت ما خرید کنند. مواظب باشید که تمام مسئولیت تراکنش‌ها و خریدهای اتفاق افتاده از حساب کاربری شما، تنها به عهده شما است.

سوالات متداول