دسته بندی وبلاگ

الیاس نادران، رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ از مصوبه اصلاح نرخ ارز و تک نرخی شدن آن دفاع کرد.

او اعتقاد دارد که منافع ناشی از اصلاح نرخ ارز به جیب مردم خواهد رفت.

مصوبه اصلاح نرخ ارز

به گزارش نیک پرداخت، الیاس نادران در نشست خبری ظهر امروز (پنج‌شنبه) خود اظهار کرد: «در مورد نرخ ارز نه در لایحه دولت و نه در مصوبه کمیسیون تلفیق در هیچ سالی نرخ ارزی برای کشور تعیین نشده است.

برخلاف آنچه گفته می‌شود همیشه نرخ ارز محاسباتی در بودجه وجود داشته که وقتی به نرخ ارز واقعی کف بازار یا حتی بانک مرکزی مراجعه می‌کنید شکاف قابل ملاحظه‌ای می‌بینید.»

نماینده مردم تهران افزود: «ما از آنچه در مجلس انجام شد دفاع می‌کنیم و از ایده مجلس در مورد دغدغه‌های موجود در خصوص دارو، کالاهای اساسی و نحوه‌ی توزیع یارانه‌ها در آینده نزدیک رونمایی خواهیم کرد این کار هم به دلیل نگرانی از شیطنت و حاشیه‌سازی‌هاست.»

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ ادامه داد: بخش قابل توجهی از حوزه‌های درآمدی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق به نتیجه رسیده است.

ما به جمع‌بندی نهایی نزدیک شده‌ایم که لازم دیدم گزارشی ارائه کنم.

همچنین دلمشغولی‌هایی که بابت برخی حاشیه‌سازی‌ها در مورد کمیسیون تلفیق ایجاد شده را کم کنم و از تلاش شجاعانه و کارشناسانه کمیسیون تلفیق دفاع کنم.

متاسفانه ما دچار دوگانگی در حوزه مدیریت اجرایی کشور هستیم.

بیشتر بخوانید:‌ تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین

جلوی رانت‌خواری گرفته شود

وی ادامه داد: مسئولین اجرایی عالی دولت در سطح وزرا و معاونین رییس جمهور از ما درخواست و حتی بعضا التماس می‌کنند که تصمیم شجاعانه در مورد نرخ ارز بگیرید تا رانت‌خواری از بین برود و به حداقل برسد و منافع یکسان سازی نرخ ارز به جیب مردم برود.

البته من به مواضع رسمی مدیران کاری ندارم اگر دولت مدیران را در این سطح امنیتی اداره نمی‌کرد آنها نیز امروز پشتیبان مجلس شورای اسلامی می‌شدند.

نادران اضافه کرد: «زمانی که لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد برآورد اولیه این بود که این لایحه قابل دفاع نیست.

من در جمع‌های کارشناسانه نشنیدم که کسی از لایحه دولت دفاع کند؛ تعبیر اولیه هم این بود که این لایحه برا فروپاشی تنظیم شده نه اداره کشور.

هنر عزیزان ما در مجلس شورای اسلامی این بود که این مریض بدحال و اورژانسی را به نحوی اداره کنند که امکان حیاتش وجود داشته باشد.

ما یکی از بهترین ترکیب ‌ها را در کمیسیون تلفیق داریم و اعضای این کمیسیون سوابق متعددی در حوزه بودجه و کارشناسی دارند.

ضمن این‌که از بازوهای کارشناسی مجلس شورای اسلامی مثل دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌ها و مراکز تصمیم‌ گیری که خارج از قاعده رسمی دولت به ما کمک می‌کنند.

ما چه از مجموعه‌های کارشناسی وزارتخانه و چه سازمان برنامه و بودجه استفاده می‌کنیم و صمیمانه‌ترین مناسبات را با نمایندگان دولت داریم و حداکثر تفاهم برقرار است.»

منبع: ایسنا

خوشحال مى شویم نظرات و پیشنهادات خود را در این خصوص با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *