بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس

توصیه‌ هایی برای موفقیت در بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس

یکی از سخت‌ترین و شاید پر استرس‌ترین بخش‌های آزمون آیلتس، بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس یا اسپیکینگ باشد. در این بخش شما به صورت رو در رو با فرد مسئول این قسمت از آزمون یا ممتنح صحبت خواهید کرد و نمره این بخش بر اساس توانایی‌های شما در صحبت کردن به زبان انگلیسی سنجیده خواهد شد. شرایط این بخش شباهت بسیار زیادی به قرار گرفتن در محیطی دارد که شما در آن مجبور به صحبت کردن به زبان انگلیسی خواهید شد.

در بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس ، ممتحن ابتدا از شما سوالاتی درباره خانه، خانواده و محل کار و زندگی شما خواهد پرسید تا با او احساس راحتی داشته باشید و در بخش دوم به سراغ سوالات تخصصی‌تر می‌رود. تا جای ممکن استرس نداشته باشید و با صدای صاف و رسا بدون لرزش صحبت کنید. در زمان صحبت کردن با ممتنح احساس راحتی داشته باشید و لبخند را فراموش نکنید.

پیش از آزمون اصلی، زمانی را برای تمرین این بخش از آزمون اختصاص دهید و با شخصی که در این زمینه حرفه‌ای است مانند همکلاسی‌های دوره آمادگی برای آزمون آیلتس یا یکی از دوستان خود که در صحبت به زبان انگلیسی مهارت دارد، این مرحله از آزمون را مدام تکرار کنید تا برای آزمون نهایی آماده شوید. در این قسمت از وبلاگ نیک پرداخت هم برای شما توصیه‌هایی آماده کرده‌ایم که با رعایت آن‌ها شانس موفقیت و قبولی در بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس شما افزایش خواهد یافت.

نکته‌هایی برای موفقیت در بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس

۱. تا جای ممکن حرفه‌ای و بدون لکنت زبان صحبت کرده و سعی کنید صدای شما رسا و گیرا باشد. هرچه با صدای آرام و لرزان جواب سوالات را بدهید باعث می‌شود نمره کمتری داشته باشید. تصور کنید که به جز زبان انگلیسی زبان دیگری نمی‌دانید و مانند فردی هستید که در انگلیس به دنیا آمده است.

بیشتر بخوانید: توصیه‌ هایی برای موفقیت در بخش نوشتاری آزمون آیلتس

۲. آرامش خود را حفظ کنید، اعتماد به نفس داشته باشید و از صحبت کردن به زبان انگلیسی لذت ببرید.

۳. پاسخ‌های خود را بسط و گسترش دهید و فقط به گفتن جملات کوتاه و خبری بسنده نکنید. البته دقت داشته باشید که از پرحرفی و زیاده‌گویی نیز اجتناب کنید.

۴. بیشتر از ممتحن خود حرف بزنید. کافی است منظور سوال را درک کرده باشید و بیش از سوالی که از شما پرسیده است به او پاسخ مربوطه را بدهید.

۵. اگر برای سوالی نیاز به توضیح بیشتر دارید می‌توانید از ممتحن بخواهید سوال را برای شما شفاف سازی کند.

۶. از پاسخ‌های روتین و از پیش تعیین شده استفاده نکنید. ممتنح طوری آموزش دیده است که به راحتی این پاسخ‌ها را تشخیص دهد و در صورت مشاهده پاسخ‌های این چنینی نمره‌ای به شما تعلق نخواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: توصیه‌ هایی برای موفقیت در بخش شنیداری آزمون آیلتس

۷. نظر و ایده خود را بیان کنید. در این قسمت نه تنها توانایی صحبت کردن شما سنجیده می‌شود بلکه توانایی برقراری ارتباط شما با دیگران به زبان انگلیسی و درک مفاهیم این زبان نیز مد نظر است، پس به راحتی از نظر و عقیده خود نیز صحبت کنید.

۸. اغلب سوالاتی که ممتنح از شما خواهد پرسید قابل حدس و پیش بینی است پس با تمرین در خانه و پر کردن صدای خود می‌توانید به راحتی در بخش مکالمه  آزمون آیلتس قبول شوید و نمره بالایی بگیرد.

کلام آخر

یکی دیگر از راه‌های قبولی در بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس استفاده از تجربیات داوطلبانی است که قبلا در این آزمون شرکت کرده‌اند با بررسی سوالات دوره‌های قبلی به راحتی می‌توانید در آزمون آیلتس موفق شوید. در صورتی که نیاز به راهنمایی یا پرداخت هزینه آزمون آیلتس دارید می‌توانید با تیم حرفه‌ای نیک پرداخت تماس گرفته و در این زمینه کمک و راهنمایی بخواهید.

یکی از مشکلات داوطلبان آزمون آیلتس امکان ثبت نام و پرداخت هزینه آن است. خبر خوب اینکه نیک پرداخت امکان پرداخت هزینه آزمون آیلتس را برای متقاضیان فراهم کرده است و شما به راحتی می‌توانید با استفاده از خدمات نیک پرداخت هزینه ثبت نام آزمون‌های بین‌المللی از جمله آزمون آیلتس را پرداخت کنید. اگر قصد گرفتن مدرک آیلتس را دارید، برای پرداخت هزینه آن، می‌توانید در خواست خود را در پنل کاربری سایت ما ثبت کنید.در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با ما در تماس باشید.

آزمون های بین المللی

مطالب پیشنهادی

فهرست