بخش خواندن آزمون آیلتس

توصیه‌ هایی برای موفقیت در بخش خواندن آزمون آیلتس

همانطور که می‌دانید یکی دیگر از بخش‌های آزمون آیلتس، بخش خواندن آزمون آیلتس (reading) است و در این بخش از آزمون این که شما در برگه پاسخ خود چه چیزی می‌نویسید بسیار اهمیت دارد، هر چیزی که در برگه سوالات بنویسید خوانده نمی‌شود و جزوی از پاسخ‌های شما محسوب نمی‌شود.

می‌توانید اگر دوست داشته باشید ابتدا پاسخ سوالات را در برگه پرسشنامه بنویسید و پیش از پایان یافتن زمان بخش خواندن آزمون آیلتس از آزمون آن را به برگه پاسخنامه منتقل کنید اما دقت کنید که این کار وقت اضافی از شما خواهد گرفت و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی به شما وقت اضافی برای انتقال پاسخ‌ها از برگه سوالات به پاسخنامه به شما داده نخواهد شد.

نکاتی برای موفقیت در بخش خواند آزمون آیلتس

بخش خواندن آزمون آیلتس

دقت داشته باشید که جواب‌های خود را در برگه پاسخنامه حتما با مداد بنویسید و به اکثر سوالات آزمون خود به دقت و بدون کثیف کردن برگه و مخدوش کردن برگه پاسخنامه جواب دهید. در این قسمت هم برای شما توصیه‌هایی آماده کرده‌ایم که به شما برای موفقیت بیشتر در بخش خواندن آزمون آیلتس کمک خواهد کرد:

۱. به عنواین، سر تیترها، اسامی و ترتیب حروف کوچک و بزرگ دقت کنید. حتما تمرکز داشته باشید که تاکید سوالات روی چه کلماتی است و زیر کدام یک از کلمات خط کشیده شده است. مسئولین محاسبه نمره به این موارد بسیار دقت دارند و در این موارد بسیار سختگیرانه عمل خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: توصیه‌ هایی برای موفقیت در بخش شنیداری آزمون آیلتس

۲. دقت کنید که حتما متوجه خواسته پرسش شده باشید و طبق چیزی که از شما خواسته شده است پاسخ دهید.

۳. به زمان خود دقت کنید و برای پاسخگویی زمانبندی داشته باشید. زمان زیادی را برای پاسخگویی به یک سوال هدر ندهید.

۴. برای کسب نمره کافی در بخش مطالعه آزمون آیلتس ، نیازی به درک و ترجمه کلمه به کلمه سوالات نیست به یاد داشته باشید کافی است متوجه شوید سوال از شما چه خواسته است و جواب صحیح بدهید.

۵. اگر پاسخ سوالی را نمی‌دانید اصلا دچار استرس نشوید کنار آن علامت کوچکی بزنید و به سراغ سوال بعدی بروید. با وقت گذاشتن روی سوالی که جواب آن را نمی‌دانید تنها وقت خود را هدر داده‌اید. بهترین تکنیک برای جواب دادن به سوالات هر آزمونی این است که ابتدا به سراغ سوالات راحتی بروید که پاسخ آن‌ها را می‌دانید و بعد در صورتی که وقت اضافه داشتید به سراغ پاسخ دادن به سوالات وقت‌گیر بروید. به این ترتیب شما به اکثر سوالات یک آزمون پاسخ داده‌اید.

۶. اگر موضوع یک نوشته را متوجه نشده‌اید اصلا پریشان نشوید و به اعصاب خود مسلط باشید. بیشتر پاسخ‌های مربوط به بخش مطالعه آزمون آیلتس در خود متن پیدا می‌شوند.

۷. کلماتی که برای پاسخگویی استفاده می‌کنید باید بدون تغییر و از خود متن انتخابی بخش مطالعه آزمون آیلتس انتخاب شوند. به هیچ عنوان زمان و شکل کلمه را تغییر ندهید.

۸. اگر معنی کلمه‌ای را نمی‌دانید اصلا نگران نشوید، ممکن است اصلا نیازی به آن کلمه نداشته باشید. کافی است بفهمید که متن درباره چیست و از شما چه پرسش‌هایی شده است.

۹. به تلفظ کلمات دقت داشته باشید.
بخش خواندن آزمون آیلتس
۱۰. دقت داشته باشید که به درستی از قواعد و قوانین زبانی استفاده کنید.

۱۱. اگر در سوالی از شما خواسته که ادامه جمله را کامل کنید، به آن بسیار دقت کنید این سوالات نیازمند تمرکز بالاتری نسبت به سایرین است.

۱۲. اگر سوالی به این شکل بود که “…in the” و پاسخ سوال “morning” بود کافی است کلمه مورد نظر را در برگه پاسخنامه بنویسید و از نوشتن پاسخ سوال به شکل “in the morning” خودداری کنید.

۱۳. به محدودیت استفاده از کلمات دقت کنید. اگر پاسخ سوالی تنها دو کلمه است، از همان دو کلمه استفاده کنید و از به کار بردن کلمات اضافی خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: توصیه‌ هایی برای موفقیت در بخش نوشتاری آزمون آیلتس

۱۴. به پاسخ‌های خود دقت کنید شما هیچ فرصتی برای اشتباه ندارید و در صورتی که پاسخ غلطی بنویسید نمره منفی خواهید داشت بنابراین اگر پاسخ چیزی را نمی‌دانید، بهتر است آن را خالی بگذارید و از نوشتن پاسخ نامربوط و غیر درست خودداری کنید.

۱۵. بعد از تمام شدن پاسخگویی به سوالات بخش خواندن آزمون آیلتس یک بار دیگر همه پاسخ‌های خود را مرور کنید. دقت کنید همه پاسخ‌ها را از برگه سوالات به برگه پاسخنامه منتقل کرده‌اید.

کلام آخر

در صورتی که هر گونه سوالی مربوط به آزمون آیلتس و پرداخت‌های این آزمون دارید می‌توانید از تیم حرفه‌ای نیک پرداخت راهنمایی بخواهید، تیم ما پرداخت و راهنمایی‌های لازم برای ثبت نام آزمون آیلتس را به شما خواهد کرد.

آزمون های بین المللی

مطالب پیشنهادی

فهرست