دسته بندی وبلاگ

امروز نرخ دلار نسبت به روز گذشته بی‌تغییر بوده اما یورو نسبت به دیروز ۳۰۰ تومان گران‌تر شده و دیگر ارزها مانند یوآن نیز صعودی بودند.

دلار در کشور ما به ثبات قیمت رسیده و حدود یک ماه است در کانال ۲۵ هزار تومان قرار دارد.

دلار امروز نیز در همان کانال به رقم ۲۵۷۴۰ تومان معامله شد.

افزایش قیمت یوآن

به گزارش نیک پرداخت، در بازارهای خارجی نیز دلار با افت و خیز زیادی همراه است و همین موجب شده که رقبای آن مانند یوآن صعودی باشند.

پس از آنکه قانون گذاران ایالات متحده با بسته کمک هزینه کرونایی در میان تقاضای نقدی بالای سال به جلو رفتند، یوآن در روز سه شنبه با کاهش دلار در پایین ترین سطح دو و نیم ساله، صعود کرد.

دلایل کاهش جذابیت دلار

روز دوشنبه مجلس نمایندگان به افزایش پرداخت های محرک به آمریکایی‌های واجد شرایط از ۶۰۰ دلار به ۲۰۰۰ دلار رای داد و این میزان را برای رای گیری به مجلس سنا ارسال کرد. این مساله تقاضا برای دارایی های امن مانند دلار را کاهش می دهد.

فروشندگان یوان گفتند که این واحد بومی در حال ردیابی حرکات دلار در جریان تجارت ضعیف شده در تعطیلات است که احتمالاً تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

همچنین به طور جداگانه، تقاضای نقدی فصلی بالاتر از یوان پشتیبانی می کند، همان طور که بانک‌ها پول بیشتری را برای چک‌های اداری پایان سال اختصاص می دهند.

خانوارها نیز برای هزینه‌های تعطیلات و شرکت‌ها برای پرداخت‌های مختلف، پول بیشتری نیاز دارند و پول نقد را برداشت می کنند.

بیشتر بخوانید: صرافی یونی سواپ چیست و چگونه کار می‌کند؟

روند تضعیف دلار در سال ۲۰۲۱

بازارها به طور گسترده انتظار دارند دلار روند تضعیف خود را در سال ۲۰۲۱ حفظ کند و چنین انعطافی می تواند به منزله حمایت از تقویت یوان باشد.

کاهش نرخ بهره فدرال رزرو، مزیت دلار آمریکا را از بین برده است، در حالی که چارچوب هدف‌گذاری تورم متوسط ‌جدید آنها باید نرخ بهره را برای چندین سال پایین نگه دارد.

ضعیف شدن دلار، افزایش شکاف بازده بین چین و ایالات متحده و مهار موثر ویروس کرونا باعث شده است که ارزش یوآن از اواخر ماه می حدود ۱۰ درصد در برابر دلار بازگردد.

منبع: تحلیل بازار

خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مطلب با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *