۰۲۱۴۴۰۲۶۵۹۰
دسته بندی وبلاگ

امروزه از طریق پی پال حجم قابل توجهی از تراکنش های مالی کاربران در اینترنت انجام می‌شود. به عنوان نمونه برای ارسال یا دریافت پول به فردی که از شما بسیار دور است تنها آدرس ایمیلی که او با استفاده از آن یک حساب پی پال (PayPal Account) ساخته است را داشته باشید. به همین شکل با یک ایمیل آدرس می‌توانید حساب پی پال بسازید و با استفاده از آن، پول دریافت یا ارسال کنید.

برای طرفداران استفاده از سایت eBay پیوستن به حساب پی پال مزایای بیشماری را همراه خواهد داشت. در صورت استفاده از حساب پی پال دیگر هنگام خریدهای آنلاین پول اضافه‌ای از خریدارها دریافت نمی‌شود همچنین انتقال وجه به هرکسی رایگان خواهد بود.

حساب پی پال

روش‌های پرداختی پشتیبانی شده توسط حساب پی پال

برای انتقال وجه در حساب پی پال چندین روش مختلف وجود دارد که در ادامه آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

  • انتقال فوری: انتقال وجه در این روش بدان معنی است که پول بلافاصله در حساب شخص دریافت کننده قرار می‌گیرد و آن شخص نیز می‌تواند در همان لحظه پول دریافت شده را به حساب شخصی‌اش در بانک منتقل کند. اگر قصد انجام چنین کاری را دارید باید کردیت کارت یا دبیت کارت ثبت شده با پی پال داشته باشید تا به عنوان پشتیبانی برای سرمایه‌تان عمل کند. در واقع می‌توان آن را به نوشتن چک رمزداری تشبیه کرد که در آن هیچ یک از اطلاعات شخصی نمایش داده نمی‌شوند.
  • eChek: ارسال چک الکترونیکی روشی سریع نیست و شبیه به نوشتن چکی از حساب بانکی می‌ماند. در این شیوه بین ۳ تا ۵ روز طول می‌کشد تا انتقال وجه انجام شود و البته لازم است بگوییم که هنگام استفاده از eCheck‌ دیگر نیازی به پشتیبانی برای سرمایه‌هایتان نخواهید داشت.
  • پی پال بالانس: اگر شخصی از طریق پی پال برایتان پول ارسال کند یا شما چیزی را در سایت eBay فروخته باشید به اصطلاح داخل حسابتان بالانس (مقداری اعتبار) خواهید داشت. در این صورت در زمان اولین خرید با استفاده از پی پال از اعتبارتان کم خواهد شد و هنگامی که مقدار آن به صفر رسید می‌توانید هزینه را با کارت اعتباری خود پرداخت کنید. راحت‌ترین گزینه آن است که همیشه اعتبار اکانت پی‌ پال خود را شارژ‌ کنید و در زمان نیز بدون دردسر از آن استفاده کنید.
  • کردیت کارت: پرداخت در پی پال با استفاده از کارت‌های اعتباری انتخاب مناسبی است چرا که در این صورت نه تنها پی پال از شما محافظت می‌کند بلکه شرکتی که از آن کارت اعتباری دریافت کرده‌اید نیز پشتیبان سرمایتان خواهد بود.
بیشتر بخوانید: نقد کردن درآمد ارزی با پی پال چگونه انجام می‌شود؟

دقت داشته باشید که می‌توانید کارت‌های اعتباری متفاوت را به حساب پی پال متصل کنید و برای شیوه‌های مختلف پرداخت کارت‌های گوناگونی را انتخاب کنید. با این شیوه می‌توانید خریدهای شخصی را از کارهای اداری و یا هر چیز دیگری جدا کنید و اینگونه در حسابداری آخر سال کارتان راحت خواهد بود.

حساب پی پال

چگونگی ارسال پول با حساب پی پال

پی پال انواع پرداخت را بر طبق آن چیزی که برایش پرداخت می‌کنید دسته بندی می‌کند. می‌توان گفت در دنیای آنلاین امروز امکان خرید هر چیزی با حساب پی پال وجود دارد. تنها چیزهایی که نمی‌شود با حساب پی‌ پال خریداری کرد موارد مرتبط با شرط بندی، مواد مخدر و از این قبیل می‌باشد.

اگر قصد پرداخت برای مورد مشکوکی را دارید و مطمئن نیستید بهتر از بخش  Acceptable Use Policyدیدن کنید و از شرایط دقیق مطلع شوید.

هنگامی که وارد حساب پی پال می‌شوید و بر روی Send Money کلیک می‌کنید ‌می‌توانید با استفاده از روش‌های زیر پول را ارسال کنید.

  • پرداخت در سایت eBay: هنگامی که از سایت eBay‌ چیزی را خریداری می‌کنید باید با استفاده از سیستم خودش پرداخت را انجام دهید.
  • محصولات (به جز eBay): اگر این گزینه را انتخاب کنید می‌توانید به هرکسی در هر کجای جهان پول بفرستید و آن چه مدنظرتان است خریداری نمایید.
  • خدمات: امکان پرداخت هزینه‌هایی که برای خودتان یا کسب و کارتان دریافت می‌کنید نیز از طریق حساب پی پال وجود دارد. این خدمات می‌تواند شامل مواردی از جمله طراحی سایت، حسابداری و … باشد.
  • شخصی: می‌توان از این گزینه برای انتقال حساب به دیگران مثلا فرزندانتان که در کالج درس می‌خوانند و یا هر شخص دیگری استفاده کرد.

اگر با توجه به گستردگی کاربرد حساب پی پال علاقمند به استفاده از آن هستید اما نگران خدمات پی پال در ایران هستید نگرانی را فراموش کنید و از خدمات پی پال نیک پرداخت استفاده کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *