دسته بندی وبلاگ

سیاست‌های بانک‌های مرکزی در دنیا موجب شده که مردم دیگر به بهره و سودی بانکی اعتقاد نداشته باشند و با چشم انداز مثبت ارزهای دیجیتال با رشد سرمایه گذاری در رمزارزها مواجه باشیم.

رشد سرمایه گذاری در رمزارزها

به گزارش نیک پرداخت، استفاده از رمزارزها امروزه گسترش زیادی یافته و با صعودی شدن نرخ بیتکوین، بسیاری از افراد به سمت سرمایه گذاری در رمزارزها حرکت می‌کنند.

به اعتقاد تحلیلگران، ارزهای دیجیتال در مقایسه با طلا به شکل بی‌سابقه‌ای بازدهی بهتری داشته‌اند و خصوصا در دوران کرونا افراد زیادی روی آن سرمایه گذاری کردند.

تضعیف بانک های مرکزی عایدی روند صعودی رمز ارزها

در همین خصوص یک کارشناس حوزه رمز ارزها ضمن تحلیل علل جهش قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر، مهم ترین اثر رشد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را تضعیف بانک‌های مرکزی دانست.

علیرضا شامخی کارشناس اقتصادی گفت: بانک‌های مرکزی دنیا با گسترش کاربرد و روند صعودی رمز ارزها رمز ارزها به عنوان حامل ارزش مخالف هستند.

صرفا می‌خواهند از آنها برای بستر پرداخت استفاده کنند تا نقش حاکمیتی خود را حفظ کنند.

تاثیر شبکه‌های اجتماعی در روند صعودی رمزارزها

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه به طور معمول دولت‌ها با خرید و فروش ارزرمزها مخالف هستند، گفت: دولت‌ها سعی می‌کردند تا معاملات این بازار را محدود کنند.

وی افزود: اما با ورود سرمایه‌های کلان شرکتی، دولت‌ها مجبور به پذیرش مشروعیت این بازارها شده وهمین موضوع موجب بیمه شدن سرمایه‌گذاری در رمزارزها می شود.

شامخی خاطر نشان کرد: با توجه به افزودن خدمات رمز ارزها در بانک های معروف در ماه‌های اخیر و توسعه بستر پرداخت الکترونیک خرید کالا و خدمات و مشروعیت رمز ارزها در بازار روند صعودی رمز ارزها در بازار کاملا منطقی است .

وی در مورد تاثیر شبکه‌های اجتماعی گفت: نکته بعدی نقش شبکه‌های اجتماعی است که فعالان و معامله‌گران مشهور بازار بیت کوین از این فضا استفاده و تلاش کردند که مردم را با این حوزه آشنا کنند.

رشد ناگهانی هفته اخیر تا حد زیادی از همین موضوع ناشی شده است.

بیشتر بخوانید: چرا مردم بیت کوین را در قیمت بالا می‌خرند؟

خرید و فروش سایت‌های معتبر دنیا با بیتکوین

شامخی مهم‌ترین اثر رشد سرمایه ‌گذاری در رمزارزها را تضعیف بانک‌های مرکزی دانست.

وی گفت: بانک‌های مرکزی دنیا با گسترش کاربرد رمز ارزها به عنوان حامل ارزش مخالف هستند و صرفا می‌خواهند از آنها به عنوان بستر پرداخت استفاده کنند تا نقش حاکمیتی خود را حفظ کنند.

این کارشناس رمز ارزها  خاطرنشان کرد: چه بانک‌های مرکزی قبول کنند و چه نکنند، مردم دنیا این پول‌های رمز شده را ارزشمند می‌دانند و روند صعودی رمز ارزها کاملا مشهود است.

وی افزود: علاوه براین، خیلی از سایت‌های معتبر دنیا نیز با بیت کوین و سایر رمز ارزها خدمات خود را می‌فروشند که نشان می‌دهد آنها هم این پول‌ها را حامل ارزش می‌دانند.

این کارشناس حوزه رمز ارزها گفت: اکنون در بستر سیستم های مالی متمرکز هم امکان ارائه خدمات مالی مانند وام‌دهی، فروش بیمه فراهم شده و اساسا بانک‌های مرکزی امکان قاعده‌گذاری برای آنها را ندارند.

منبع: برات نیوز

خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این خبر با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *