دسته بندی وبلاگ

بیتکوین با رسیدن به ارزش 19800 دلار، توانست وارد سقف قیمتی جدید خود شود و رکورد سقف قیمتی قدیم اش در سال 2017 را بشکند.

سقف قیمتی جدید بیتکوین چقدر است؟

به گزارش نیک پرداخت، طی این سه سال آینده های مختلفی برای قیمت بیتکوین متصور شدند. اما سال 2019 با امید برای بیتکوین شروع شد و تابستان خوبی را سپری کرد. با این حال در اسفند ماه به دلیل شیوع کرونا روزهای خوبی را سپری نکرد.

شیوع  ویروس کرونا به خصوص در آمریکا باعث شده بود که قیمت بیتکوین برای مدتی حتی به زیر 4 هزار دلار یعنی کف قیمتی 3800 دلار برسد، اما از آن زمان به بعد به صورت مداوم افزایش یافته است.

سال 2020، سال خوب بیتکوین و ارزهای دیجیتال

اما به طور کلی سال 2020 سال خوبی برای بیتکوین بود و این ارز دیجیتال توانست به سقف قیمتی جدید خود یعنی رقم 19800 دلار برسد. این افزایش موجب افزایش ارزش دیگر ارزهای دیجیتال هم شد.

در پی آن اتریوم با ۸.۳۳ درصد افزایش به ۶۰۰.۷۲ دلار، بیتکوین کش با ۹.۷۷ درصد صعود به ۳۰۹.۲۴ دلار، لایت کوین با ۹.۱۱ درصد افزایش به ۸۵.۴۱ دلار،  مونرو با ۴.۵۲ درصد جهش به ۱۲۷.۱۳ دلار، دش با ۵.۸۶ درصد پیشروی به ۱۱۲.۴۹ دلار، زدکش با ۵.۳۶ درصد صعود به ۷۷.۹۰ دلار و میکر با ۵.۹ درصد افزایش به ۵۵۴.۶۶ دلار رسید.

در حالی که سال 2020 همچنان به پایان نرسیده است، بیت کوین در حال حاضر رشد های عظیمی را به ثبت می رساند. البته امروز این رقم اندکی با کاهش مواجه شد و به رقم 19400 دلار رسید.

افزایش استخراج ماینرها

با افزایش ارزش بیتکوین؛ استخراج ماینرها نیز افزایش یافته است. به گفته سایت Glassnode، سختی استخراج  ماینرها ۸.۹ درصد افزایش یافته که این قیمت نزدیک به یک رکورد است، اما سختی برای ماینرها نیز به همین صورت بالا رفته است.

بیشتر بخوانید: افزایش سختی استخراج بیت کوین با شروع ثبات قیمت روی ۱۸ هزار دلار

پیش بینی آینده بیتکوین

آینده این بازار این برخی حتی رسیدن تا قله 30 هزار دلار نیز پیش بینی کرده اند. چرا که پیش از این آنها گفته بودند اگر بیتکوین بتواند این سد قیمتی را شکسته و به بالای 19 هزار برسد، می تواند امید به رسیدن 30 هزار نیز داشته باشد. در آن صورت سود بالای ۷۰ درصدی را نصیب معامله گران چنین ارزی می کند.

محسن رضایی صدرآبادی کارشناس اقتصاد فضای مجازی و رمز ارز می گوید: سقف قیمتی جدید بیتکوین اکنون بیش از ۱۹ هزار دلار شده است و اگر قیمت آن از ۲۰ تا ۲۱ هزار دلار فراتر رود بهای این کالا با سیری صعودی به بیش از ۳۰ هزار دلار هم می رسد چرا که هیچ سد مقاومتی در مقابل آن وجود ندارد. در چنین شرایطی سرمایه گذاران این نوع ارز در بازار مجازی سودی حدود ۷۰ درصدی را نصیب خود می کنند.

مشتریان بیتکوین چه کسانی هستند؟

نسل جدید به خصوص نوجوانان و جوانان از طرفداران سرمایه گذاری در رمزارزها هستند و بازار داد و ستد را پر رونق کرده اند. تجربیات نشان داده است که سرمایه گذاران دنیای مجازی طی 6 ماه اخیر در سرمایه گذاری در این فضا دو برابر سود کرده اند.

رضایی صدرآبادی نیز درباره سرمایه گذاری در این بازار گفت: بازار معاملات ارزهای دیجیتال بازاری نوپاست اما طی مدت زمان ۲ تا سه سال اخیر خیلی از مشتریان را جذب خود کرده است.

در بازار داخلی نیز طبق بررسی های موجود و با توجه به علاقه مند بودن جوانان و نوجوانان ۱۴ تا ۱۸ سال به این بازار این احتمال وجود دارد که نوجوانان نسل جدید علاقمند به فن آوری های نوین مشتریان این بازار شوند. به غیر از نخبگان اکنون افراد نسل قدیم نه تنها اعتقادی به سود آوری از ارزهای دیجیتال در بازارهای مجازی ندارند بلکه هیچ وقت ریسک ورود به این بازار را نمی پذیرند.

چنین جذابیت هایی در بازار، در کنار ریسک های محتمل آن، جوانان را بیشتر جذب می کند و کشورها نیز به فکر تهیه قوانین یکپارچه و مدونی برای این فضا می افتند.

به طوری که دیروز خواندیم، پیش نویس انجام معاملات و استخراج بیتکوین به همراه جزئیات آن در مجلس تحت بررسی است. نمایندگان در خصوص قانون حمایت از رمزارزها و ساماندهی بازار معاملات داخلی طرحی ارائه داده اند که از جانب مجلس تحت بررسی است.

خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مطلب با ما در میان بگذارید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *