۰۲۱۴۴۰۲۶۵۹۰
دسته بندی وبلاگ

پی پال به عنوان پدر تمام سیستم‌های پرداخت آنلاین شناخته می‌شود. می‌توان گفت پی پال در این زمینه تجربه و سابقه بیشتری نسبت به سایر سیستم‌های پرداخت آنلاین دارد. در ادامه با نیک پرداخت بخوانید چرا قیمت سهام پی پال صعود کرده است؟

در سه ماه گذشته این شرکت نشان داده که همچنان می‌تواند با تمام استارتاپ‌ها و شرکت‌های پرداخت آنلاین رقابت کند. نرخ سهام پی پال در سه ماه گذشته به رقم ۷۲ دلار رسید، این رقم در طول سه ماهه آخر سال گذشته، رشد ۸۰ درصدی داشته است.

در هفته گذشته این شرکت اعلام کرد که درآمد سه ماهه سوم سال این شرکت رشد ۲۱ درصدی داشته و به رقمی در حدود ۳/۲ میلیارد دلار رسیده است. این رقم فراتر از پیش‌بینی ۱۹ درصدی بود که در ابتدای سال برای افزایش درآمد این شرکت در نظر گرفته شده بود. در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ این شرکت رشد ۱۸ درصدی خود را تجربه کرده بود و پیش‌بینی رشد ۱۹ درصدی بر همین اساس شکل گرفته بود.

درآمد تعدیل شده برای هر سهم از سهام این شرکت به مبلغ ۴۶ سنت، ۳۱ درصد افزایش داشته است. این در حالی است که تحلیل‌گران اقتصادی رقمی در حدود ۴۳ سنت را برای رشد هر سهم از سهام پی پال در نظر گرفته بودند. پی پال اعلام کرده است که در سه ماهه گذشته در حدود ۸/۲ میلیون حساب کاربری فعال به این سیستم اضافه شده است که در مقابل حساب‌های جدید در سه ماهه سوم سال گذشته دو برابر افزایش پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید: با ۱۰ حقیقت جالب در مورد شرکت پی پال آشنا شوید

رشد سهام پی پال

همچنین در سه ماهه سوم سال، این شرکت پیش‌بینی‌ مالی خود را برای دفاتر حساب سالیانه افزایش داده است. سال گذشته این شرکت اعلام کرد که درآمد خود را به ۱۲/۹۸ میلیارد دلار خواهد رساند و ۱/۸۸ دلار به ازای هر سهم در EPS اختصاص می‌دهد.

فعالیت‌های جدید پی پال و یافتن راه‌های جدید برای رشد سریع در بازار تجارت الکترونیک، تحلیل‌گران اقتصادی را تحت تاثیر قرار داد. این شرکت اعلام کرده است که برای بسیاری از کاربران جدید، دسترسی به سیستم‌های سنتی پرداخت و سیستم ونمو (Venmo) را که بیشتر روی تلفن همراه کاربرد دارد، ایجاد کرده است.

پی پال نشان داد که نه تنها پلتفرم آن با سرعت کمی در حال رشد است، بلکه اثرات آن همان‌طور که مدیران این شرکت در سال‌های گذشته اعلام کردند در شبکه‌های تجارت آنلاین هم مشاهده می‌شود، مارک پالمر به عنوان یکی از تحلیل‌گران در تحقیقات BTIG اعلام کرده است: «بسیاری از ابتکارت پی پال مانند برنامه ونمو، سیستم پرداخت‌های فوری One Touch و انتخاب مشتری، همچنان در مراحل اولیه هستند.»

آقای جیمز فاوست نیز اعتقاد دارد «چیزی که باعث افزایش صعودی پی پال می‌شود بدون استفاده از ابتکارات در پرداخت‌های آنلاین هم امکان‌پذیر است.» همچنین وی معتقد است پیشرفت پی پال چیزی فراتر از انتظار پیش‌بینی می‌شود. همان‌طور که تحلیل‌گران خاطرنشان کردند، پی پال با ایجاد امکان پرداخت و خرید از ۲ میلیون خرده‌فروش برای کاربران ونمو، باعث شد تا درآمد این شرکت در سال آینده بیشتر شود و سود سالیانه افزایش یابد.

بیشتر بخوانید: ۸ روش آسان برای کسب درآمد با PayPal

پی پال

در یکی از کنفرانس خبری، جان راینی مدیر امور مالی شرکت پی پال به خبرگزاری‌ها اعلام کرد:

در حال بررسی چند فرضیه در مورد کسب درآمد از سیستم ونمو در سال آینده هستیم که باعث افزایش سود و درآمد ۲۰ درصدی در سال‌های آینده خواهد شد.

همچنین این شرکت در نظر دارد تبادلات مالی خود را با شرکت‌های کارت‌های اعتباری مانند ویزا کارت Visa ، مستر کارت Mastercard   و دیسکاور Discover  گسترش دهد تا کاربران به راحتی بتوانند، پرداخت‌های خود را با گوشی‌های همراه و به راحتی انجام دهند.

آقای دن شولمن مدیر عامل پی پال اعلام کرده است که با استفاده از استانداردهای جهانی قادر خواهیم بود، سیستم‌های پرداخت مانند پرداخت اپل و اندروید را ارائه دهیم. آقای شولمن به تحلیل‌گران گفته است که این سیستم در سال آینده در بازار پرداخت آفلاین راه‌اندازی خواهد شد. به این ترتیب می‌توانیم انتظار داشته باشیم سهام پی پال همچنین ارزش خود را حفظ کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *