دسته بندی وبلاگ

طی روزهای گذشته قیمت بیتکوین با رشد صعودی خود توانست کانال­های 17 هزار و 18 هزار دلاری را پشت سر بگذارد و به فتح قیمت 20 هزار دلاری نزدیک شود.

به گزارش نیک پرداخت، در آخرین ماه تابستان بیتکوین کار خود را از قیمت 10 هزار دلار آغاز کرد و اکنون طی دو ماه رقم 18 هزار دلار را نیز رد کرده است.

عبور از قیمت 17 هزار دلاری

قیمت 17 هزار دلاری بیتکوین نیز برای اولین بار بود که از ژانویه 2018 رخ می داد. محبوب ترین ارز دیجیتال بیت کوین همچنین با ورود به کانال 17 هزار دلار رکورد افزایش قیمت سه هفته‌ای خود را هم شکست. چرا که در سال ۲۰۱۷، با وجود این که این ارز دیجیتال به قیمت ۲۰ هزار دلار رسیده بود، اما دوام چندانی نداشت.

ورود به کانال 18 هزار دلاری

سپس بیتکوین ورود به کانال 18 هزار دلاری را تجربه کرد. بیتکوین موفق شد پس از سه سال دوباره از سطح قیمتی  ۱۸٫۰۰۰ دلار عبور کند،

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که قیمت این رمزارز به سطح رکورد خود در سال ۲۰۱۷ یعنی ۲۰هزار دلار خواهد رسید؛ و حتی برخی نیز چشم‌اندازی بیش از این را برای این ارز دیجیتالی مشهور پیش‌بینی می‌کنند و رسیدن به ۱۰۰٫۰۰۰ دلار را برای بیت کوین ممکن می دانند.

نزدیک شدن به بالاترین سطح رکود خود

بیتکوین این روزها می­تازد و در حال نزدیک شدن به بالاترین سطح رکورد خود است؛ رکوردی که 3 سال پیش موجب ایجاد هیجان در سرمایه گذاران شد، اما در نهایت با یک افت شدید و سقوط همراه بود.

رفتاری که موجب شد بسیاری سرمایه گذاران را نسبت به بازار ارزهای دیجیتال دلسرد کند. اما به نظر می رسد که بیتکوین با رفتار صعودی این روزهای خود در صدد جبران است.

بیشتر بخوانید:افزایش سهم بازار بیت‌کوین به بیشترین میزان در ۵ ماه گذشته

علت افزایش قیمت بیتکوین

  • به نظر می رسد انتخاب بایدن، خبرهای خوش ساخت واکسن کرونا و … روی قیمت بیتکوین نیز تاثیرگذار بوده و قیمت این رمزارز در سال جاری بیش از دو برابر شده و خاطره صعود 1375درصدی سال 2017، پیش از سقوط 70درصدی را تداعی می‌کند.
  • همچنین روی آوردن بانک های مرکزی و استقبال اعضای وال استریت نیز در این افزایش قیمت بی تاثیر نیست. از جمله سرمایه‌گذاری فیدلیت(Fidelity Investments) از اعضای وال استریت که یک صندوق بیتکوین را در تابستان راه ‌اندازی کرد.
  • برخی از مدیران برجسته مالی نیز به این رمزنگار روی آوردند؛ مانند پاول تودور جونز که با سرمایه‌گذاری کلان، بیتکوین را به منظور جلوگیری از تورم احتمالی خریداری کرد.
  • همچنین شرکت پی‌پال (PayPal) در ماه اکتبر گفت که به مشتریان خود امکان دسترسی به رمزارزها را می‌دهد که در این صورت افراد بیشتری می‌توانند از رمزنگارها استفاده کنند.

قیمت بیتکوین تا کجا بالا می رود؟

مت مالی، استراتژیست ارشد بازار در Miller Tabak گفت: “بیت‌کوین چیزی دیوانه‌کننده است. این سومین حرکت سهمی ‌وار است. فقط خدا می‌داند که تا کجا قرار است بالا برود.”

طرفداران رمزارزها، قیمت بیتکوین را برای سال جاری بالاتر از این پیش‌بینی می‌کنند که بسیاری از آنها چشم‌انداز 20هزار دلاری در دسامبر سال 2017 را می‌بینند، در حالی که برخی دیگر حتی سطوح بالاتری را مورد هدف قرار می‌دهند.

منبع: اقتصاد آنلاین

خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مطلب با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *