دسته بندی وبلاگ

مراكز غيرمجاز استخراج رمزارز که از برق غیرقانونی برای استخراج استفاده می‌کنند از جانب سخنگوی صنعت برق هشدار دریافت کردند.

به گزارش نیک پرداخت، رجبی مشهدی به این مراكز استخراج هشدار داد كه در صورت كشف، به مراجع قضايی معرفی و به پرداخت جريمه محكوم خواهند شد.

جمع‌آوری مراكز غيرمجاز استخراج رمزارز

سخنگوي صنعت برق این کار را یکی از راهكارهاي تاثيرگذاري و كاهش مصرف سوخت نيروگاه ها دانست.

او افزود: «جمع آوري مراكز غيرمجاز استخراج رمزارز، از مهمترين محورهاي تعيين شده براي كاهش مصرف برق و كمك به كاهش مصرف سوخت نيروگاه هاست.»

رجبي مشهدي تاکید کرد مراكز غيرمجاز استخراج رمز ارز در صورت كشف، ضمن الزام به پرداخت هزينه برق مصرفي، به مراجع قضايي معرفي می‌شوند.

جریمه مراكز غيرمجاز استخراج رمزارز

او در این باره خاطرنشان كرد: «سياست وزرات نيرو، حمايت از تشكيل مزارع استخراج رمزارزها در كشور و ساير مراكز استخراجي است كه به صورت قانوني فعاليت مي‌نمايند.

با اين حال، با آن دسته از مراكز استخراج  كه به صورت غيرمجاز از برق با تعرفه اي به غير از تعرفه مربوطه استفاده مي‌کنند، به شدت برخورد خواهد شد.»

دكتر مصطفي رجبي مشهدي ادامه داد: «در همين راستا در صورت كشف مراكز غيرقانوني استخراج رمزارزها، جريان برق آنها قطع و علاوه بر معرفي افراد خاطي به مراجع قضايي، هزينه برق مصرفي و خسارات وارده به شبكه برق نيز از متخلفان دريافت مي‌شود.»

بیشتر بخوانید:‌ نگاهی به بازار؛ تلاش بیت کوین برای رسیدن به ۳۰٫۰۰۰ دلار

تعداد مراکز مجاز و غیرمجاز

ایشان همچنين در خصوص مراكز مجاز استخراج رمزارز گفت: «تاكنون 24 مركز استخراج رمزارز با ظرفيت بيش از 310 مگاوات مجوز فعاليت گرفته‌اند.»

سخنگوي صنعت برق در عين حال درباره مراكز غيرمجاز نيز گفت:  «متاسفانه عده اي به صورت غيرقانوني فعاليت مي‌كنند كه تاكنون 1620 مركز غيرمجاز با ظرفيت حدود 250 مگاوات شناسايي شده اند.

از اين ميان بيش از 500 مركز (30 درصد) به كمك گزارش عاملين شناسايي كشف شده است.»

او تاکید کرد: «عاملين شناسايي مراكز غيرمجاز استخراج رمزارزها، تا سقف 10 ميليون تومان مشمول دريافت پاداش خواهند بود.

اطلاعات عاملين شناسايي، محرمانه تلقي مي شود و شركت‌هاي برق منطقه‌ای و توزيع نيروي برق اقدامات لازم جهت صيانت  و جلوگيري از افشاي آن را انجام می‌دهند.»

منبع: توانیر

خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مطلب با ما در میان بگذارید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *