وام ودیعه مسکن

شرایط لازم برای دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن چیست؟

از ساعت ۱۰ امروز شنبه ۴ مرداد ماه تا پایان هفته، افرادی که متقاضی دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن برای مستاجران هستند، می‌توانند با ارسال پیامک کد ملی سرپرست خانوار به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ منتظر دریافت پیامک ثبت نام باشند.

به گزارش نیک پرداخت و به نقل از خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی ثبت نام دریافت تسهیلات ودیعه رهن و اجاره مسکن فقط از طریق پیامک بوده و متقاضیان باید کد ملی سرپرست خانوار را از طریق تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است، به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ پیامک کنند.

پس از سنجش شرایط متقاضی بر اساس سامانه‌های وزارت خانه‌های راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آن دسته از متقاضیانی که شرایط لازم برای دریافت این تسهیلات را داشته باشند، با دریافت پیامک، برای بارگذاری مدارک خود به سامانه اینترنتی ثبت نام به آدرس وب سایت tem.mrud.ir راهنمایی می‌شوند.

رقم وام ودیعه مسکن چقدر است؟

رقم وام ودیعه اجاره مسکن در تهران ۵۰ میلیون تومان، سایر کلانشهرها ۳۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان است.

شرایط لازم برای دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن

متقاضیان دریافت این تسهیلات لازم است شرایط مندرج در ماده ۱ آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی را داشته باشند که این شرایط عبارتند از:

  • داشتن فرم ج) سبز در سامانه وزارت راه و شهرسازی
  • نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد
  • متأهل یا سرپرست خانوار بودن
  • داشتن سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا
  • همچنین متقاضیان باید دارای اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

بیشتر بخوانید: کاهش ۴ میلیارد دلاری ارزش بازار ارزهای دیجیتال با افزایش چشمگیر فلزات گرانبها

چه گروه‌هایی مشمول دریافت این وام هستند؟

گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات موضوع این مصوبه شامل:

  • کارگران و حقوق بگیران ثابت با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های ۵ نفره و بیشتر
  • مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور
  • زنان سرپرست خانوار

نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن

جهت رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا و رفاه حال متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن، ثبت‌نام از متقاضیان با استفاده از سامانه پیامکی انجام خواهد شد. بدین منظور متقاضیان واجد شرایط می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ ۴ مرداد با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراه شخصی خود، نسبت به ثبت‌نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام در ساعت ۲۴ روز پنج شنبه مورخ ۹ مرداد به اتمام خواهد رسید. ضروری است شماره تلفن همراه متقاضی که از طریق آن پیامک ارسال می‌شود به نام فرد متقاضی باشد و متعاقباَ زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس www. Tem.mrud.ir اعلام خواهد شد.

منبع: مهر

خوشحال میشویم که نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

اخبار ارزی

مطالب پیشنهادی

فهرست