۰۲۱۴۴۰۲۶۵۹۰
دسته بندی وبلاگ

پی پال راهی محبوب برای انجام خریدهای آنلاین است. همچنین می‌توان از آن برای انتقال پول به دیگر کاربران پی پال هم استفاده کرد. در ادامه این مقاله به بررسی چگونگی پرداخت پی پال فقط به وسیله یک ایمیل یا یک شماره تلفن خواهیم پرداخت.

خلاصه‌ای از پرداخت پی پال

برای انتقال آسان پول از طریق پی پال، روی تب Send Payment کلیک کنید و ایمیل یا شماره تلفن فردی را که می‌خواهید برای او پول بفرستید، وارد کنید. در صورت نیاز، یک منبع مالی مانند یک کارت اعتباری یا حساب پی پال را هم اضافه کنید. برای پایان یافتن مراحل ارسال مبلغ مورد نظر، روی تب Send Payments Now کلیک کنید. در صورتی که در استفاده از پی پال مشکلی دارید، روی گزینه Send Payments  کلیک کنید و ادامه این مطلب را هم بخوانید. اگر پی پال شما به یک کارت یا حساب متصل نباشد، می‌توانید از امکان شارژ حساب پی پال استفاده کنید و مبلغ مورد نیاز برای خرید یا انجام هر مبادله مالی دیگر را به حساب خود واریز کنید.

پرداخت پی پال چگونه است

شرح مراحل چگونگی پرداخت پی پال

۱. وارد حساب کاربری خود در پی پال شوید و روی تب Send Payment کلیک کنید

۲. آدرس ایمیل یا شماره تلفن فردی که می‌خواهید برای او پول ارسال کنید را داخل کادر تایپ کنید.

۳. قبل از فرستادن پول آدرس ایمیل یا شماره تلفن فرد مورد نظر را تایید کنید تا پول را اشتباهی برای فرد دیگری نفرستید.

۴. اگر قبلا برای شخص مورد نظر پول فرستاده‌اید نیازی به تایپ دوباره مشخصات او نیست. کافی است داخل کادر کلیک کنید تا فهرستی از افرادی که تا کنون برای آن‌ها پول فرستاده‌اید به شما نمایش داده می‌شود. فرد مورد نظر را از فهرست انتخاب کنید.

۵. مقدار پولی را که می‌خواهید انتقال دهید وارد کنید. همچنین از فهرست آکاردئونی، واحد پول مورد نظر را انتخاب کنید.

۶. براساس ماهیت پرداخت، یکی از گزینه‌های Purchase یا Personal را انتخاب کنید و مبلغ پرداختی را با انتخاب یکی از موارد زیر دسته‌بندی کنید.

۷. گزینه‌های تب Purchase ازبخش‌های «محصولات»، «خدمات» یا «حراج eBay» تشکیل شده است.

بیشتر بخوانید: آیا پی پال در ایران امن است؟

۸. گزینه‌های تب Personal عبارتند از: «هدیه»، «پرداخت دستمزد»، «پرداخت نقدی»، «هزینه‌های زندگی» و موارد دیگر

۹. روی تب Continue کلیک کنید و منتظر شوید تا صفحه بازبینی پرداخت یا همان payment review باز شود.

۱۰. اطلاعات پرداخت را مطالعه کنید و مطمئن شوید که هیچ خطایی در میزان مبلغ پرداختی یا اطلاعات دریافت‌کننده وجود ندارد.

۱۱. در صورتی که به اندازه کافی در حساب شما پول وجود داشته باشد، مبلغ پرداختی از حساب پی پال شما کسر خواهد شد.

۱۲. اگر موجودی حساب پی پال شما کمتر از مبلغ پرداختی باشد، پی پال به صورت خودکار با حساب‌های دیگری که به حساب پی پال شما متصل هستند یک تعادل ایجاد می‌کند و قسمتی از مبلغ را از آن‌ها به عنوان یک منبع مالی دیگر، برداشت می‌کند.

۱۳. با کلیک روی تب change در صفحه بازبینی پرداخت، فهرستی از منابع مالی به شما نمایش داده خواهد شد و می‌توانید پرداخت را از این منابع انجام دهید. این منابع می‌تواند دبیت کارت، کردیت کارت یا هر لینک دیگری باشد که پی پال قادر به اتصال به آن‌هاست و می‌تواند از آن‌ها برداشت کند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ سوال متداول انجام خرید اینترنتی با پی پال

۱۴. پس از این‌ که از درست بودن اطلاعات پرداخت اطمینان حاصل کردید، در پایین صفحهٔ بازبینی پرداخت، روی تب Send Money کلیک کنید.

حالا که با نحوه پرداخت پی پال آشنا شدید، خوب است بدانید با استفاده از حساب پی پال می‌توانید به سادگی به انواع پرداخت‌های بین‌المللی دسترسی داشته باشید. برای افتتاح حساب پی پال خود یا کسب اطلاعات بیشتر، با نیک پرداخت تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *