دسته بندی وبلاگ

بیتکوین کمتر از ۲۴ ساعت پس از آنکه ۲۶,۰۰۰ دلار را پشت سر گذاشت، توانست تا رقم ۲۸ هزار دلار هم بالا رود.

به این ترتیب تنها چند ساعت پس از رکوردشکنی بیتکوین در کانال ۲۵ و ۲۶ هزار دلار، این ارز دیجیتال توانست وارد کانال ۲۸ هزار دلار شود.

رکورد پشت رکورد

به گزارش نیک پرداخت، این روزها رکودشکنی بیتکوین ادامه دارد و این اتفاق آنقدر سریع انجام می‌شود که بسیاری تحلیلگران را به شگفتی وا داشته است.

اکنون این ارز دیجیتال در کانال ۲۸ هزار دلار قرار دارد و با حدود ۱۴ درصد افزایش قیمت تا لحظه ثبت این خبر به ۲۸۰۷۲ هزار دلار رسیده است.

این چندمین بار در یک هفته است که بیتکوین رکورد تاریخی قیمت خود را می‌شکند.

هفته گذشته نیز بیتکوین وارد کانال ۲۴ هزار دلار شده بود و رکوردشکنی کرده بود و این هفته رکوردشکنی بیتکوین در کانال ۲۵ هزار ادامه داشت.

روز جمعه قیمت بیتکوین از ۲۵,۰۰۰ دلار عبور کرد.

ساعاتی پیش هم بیتکوین با رسیدن به محدوده ۲۶,۹۶۰ دلار، رکورد قیمتی تازه‌ای ثبت کرد.

اکنون در آخرین روزهای سال ۲۰۲۰ میلادی از ۲۸ هزار دلار نیز فراتر رفته است.

دلایل ورود بیتکوین به کانال ۲۸ هزار دلار چیست؟

پیش‌تر پیش‌بینی شده بود که ممکن است قیمت بیتکوین تا 6 ماه آینده به ۲۸ هزار دلار برسد.

به‌عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیل‌گران بازار، ورود سرمایه‌گذاران نهادی و نام‌های بزرگی همچون مس میوچوال، گوگنهایم و اسکای بریج کپیتال، یکی از اصلی‌ترین عوامل در تسریع روند صعودی بیتکوین در روزهای جاری است.

تصویب بسته حمایتی کرونایی از جانب کنگره آمریکا نیز در این امر بی تاثیر نیست. همچنین ترامپ با فشار بر کنگره در تلاش تا بسته‌های بیشتری را به تصویب برساند.

بسیاری معتقدند که بسته‌های حمایتی بزرگتر به‌عنوان عاملی تسریع‌کننده در افزایش قیمت بیتکوین یاد می‌کنند؛ چراکه عده زیادی بیتکوین را به‌عنوان یک سرپناه امن در مقابل مشکلات به حساب می‌آورند.

بیشتر بخوانید: یک روز جدید و یک رکورد جدید برای بیت کوین؛ پیش به سوی ۳۰ هزار دلار

پیش بینی کارشناسان از قیمت آتی بیتکوین

پیش‌تر پیش‌بینی شده بود با وارد شدن قیمت بیتکوین به بالای کانال ۲۲ هزار دلار، سد مقاومتی این قیمت شکسته شد و احتمال رسیدن آن به ۳۰ هزار دلار تا پایان سال وجود دارد.

پتر شف- کارشناس ارزهای دیجیتالی گفت: «حدود ۷۰ درصد کل سهم بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیتکوین است.

این بدان معناست که هر تغییر و تحولی در قیمت بیتکوین روی قیمت سایر ارزهای دیجیتالی نیز تاثیر مستقیمی خواهد داشت. شاهد بودیم که ۲۰۲۰ برای ارزهای دیجیتالی فراموش نشدنی و پر از دستاوردهای بزرگ بود.»

با احتساب جهش ۷.۳۹ درصدی اخیر، قیمت بیتکوین از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا به حال، رشدی ۲۵۰ درصدی داشته است.

به نظر می‌رسد روزهای خوب بیتکوین تازه شروع شده باشد. آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci) یکی از کارشناسان این حوزه نیز اعتقاد دارد که بیتکوین در «مرحله اول» است.

تیم دریپر، از طرفداران مشهور بیتکوین نیز در توییت اخیر خود اعلام کرد که «قیمت بیتکوین تا پایان سال ۲۰۲۲ ده برابر خواهد شد.»

منبع: برات نیوز

خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این خبر با ما در میان بگذارید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *