دسته بندی وبلاگ

با توجه به رشد قیمت بیتکوین در ماه‌های جاری، کارشناسان عبور قیمت بیتکوین از مرز ۳۰ هزار دلار تا پایان سال جاری را دور از ذهن نمی‌دانند.

بیتکوین به قیمت ۳۰ هزار دلار می‌رسد؟

به گزارش نیک پرداخت، با وارد شدن قیمت بیتکوین به بالای کانال ۲۲ هزار دلار، سد مقاومتی این قیمت شکسته شد و احتمال رسیدن آن به ۳۰ هزار دلار تا پایان سال وجود دارد.

روند صعودی قیمت بیتکوین از شهریور ماه شروع شد که در آن بازه قیمت بیتکوین کمتر از ۱۰ هزار دلار بود.

قیمت بیتکوین در روز یکشنبه آخرین روز آذر ماه به رقم ۲۴۲۹۸.۰۴ دلار رسید ولی با تاثیرات اقتصادی شیوع سریع کرونا در انگلیس اندکی کاهش یافت و اکنون در کانال ۲۳ هزار دلار متوقف شده است.

پیش‌تر کارشناسان پیش بینی کرده بودند که اگر این رمزارز از کانال ۱۹ هزار عبور کند امکان ورود آن به کانال ۳۰ هزار دلار نیز وجود دارد.

در صورتی که این اتفاق بیفتد سود بالای ۷۰ درصدی نصیب معامله‌گران خواهد شد.

عدم وجود قانون در حوزه رمزارزها

به همین جهت در کشورهای مختلف به سرمایه گذاری روی رمزارزها نگاه ویژه‌ای می‌شود. با این حال مسئولان کشور ما برای نظام‌مند کردن این موضوع حرکت خاصی انجام نداده‌اند.

محسن رضایی صدرآبادی کارشناس فضای مجازی و رمز ارزها در پاسخ به این سوال که چرا این حوزه در ایران چارچوب درستی از سوی قانونگذاران وجود ندارد می‌گوید: «در پی ایجاد تحولات الکترونیکی در دنیای مجازی، تغییرات بنیادی نیز در نظام پولی جهان بوجود آمد و این موضوع اکنون در حال قوام و انسجام است.

با این وجود در دنیای مدرن تکنولوژی نباید از قافله پیشرفت ها عقب ماند.»

بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی در دنیا با سرمایه گذاری روی رمز ارزها در بستر فضای مجازی انجام و در حال گسترش است.

رضایی در این باره افزود: «در ایران معاملات در فضای مجازی در حال انجام است اما قوانین و مقررات خاصی در این زمینه وجود ندارد.

به طور مثال بانک مرکزی در اسفند ماه سال ۹۷ پیش نویس سبد الزامات و ضوابط ارزهای مجازی را منتشر کرد اما پس از آن هیچ اقدام جدیدی به عمل نیاورد تا این قانون همچنان مسکوت  باقی بماند.»

افراد دخیل در ایجاد نظام پولی جدید دنیا

وی به موضوع چگونگی استخراج رمزارزها در کشور اشاره کرد و افزود: در این بخش بازیگران زیادی ایفای نقش می کنند.

به طور مثال صاحبان استخرها (مزارع)، صرافی ها، دارندگان ابزار تولید رمز ارز، ارایه دهندگان دالت کیسه پول‌های الکترونیکی، دولت‌ها، شرکت‌های بخش خصوصی و اعتباردهندگان، سری افراد یا گروه‌هایی هستند که در تولید رمز ارز و یا فعالیت در این بخش دخیل بوده و نقش بسزایی در ایجاد نظام پولی جدید دنیا دارند.

بیشتر بخوانید: ۱۳/۹ میلیون دلار جذب سرمایه در CoinDCX بزرگترین صرافی ارز دیجیتال هند

اعتبار ارز دیجیتال در دنیای مجازی

اعتبار رمزارزها موضوعی است که بسیاری را از پا پیش کشیدن در این حوزه منصرف می‌کند، خصوصا نسل‌هایی که از ریسک‌های این بازار می‌ترسند.

این کارشناس رمز ارز، اعتبار ارز دیجیتال در دنیای مجازی را معتبر عنوان کرد و افزود: «زمانی که شرکت آمریکایی «ماکروسافت» حاضر است در قبال ارایه نرم افزاری که تولید می کند نظیر ورد به جای دلار، بیتکوین دریافت کند، بنابراین نباید نسبت به کارایی و ارزش این پول جدید وفعالیت آن در کشور بی تفاوت بود.»

وی ادامه داد: «در چنین شرایطی دولت باید دستگاههای نظارتی خود را در این بخش قوی کند و مردم نیز از مراجع قانونگذار و اجرایی مطالبه گر قانونی شدن فعالیت در این بخش شوند.

چرا که بانک مرکزی، شورای عالی فضای مجازی، وزارت ارتباطات و حتی مجلس شورای اسلامی توجه ای به این موضوع ندارند.»

بیتکوین در کانال ۳۰ هزار دلار تا پایان سال

این کارشناس رمز ارز در انتها افزود: «معاملات بیتکوین اکنون در دنیا و در فضای مجازی داغ بوده چرا که دنیا این پول را به رسمیت شناخته است.

خیلی ها توانسته اند از این طریق سودهای هنگفتی را به جیب بزنند.

از طرفی با توجه به شکسته شدن سد مقاومت قیمت بیت کوین از کانال ۲۲ هزار دلار، راه رشد قیمت این ارز دیجیتال باز بوده و تا پایان سال قیمت هر بیت کوین به ۳۰ هزار دلار هم دور از ذهن نیست.

این در حالی است که پیش بینی می شود قیمت ارز دیجیتال به دلیل کاهش ارزش دلار جهانی و نیز کسری بودجه آمریکا تا ۶ ماه آینده به بیش از ۳۵ هزار دلار هم برسد.»

منبع: تحلیل بازار

خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مطلب با ما در میان بگذارید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *