دسته بندی وبلاگ

قیمت ارز در نخستین روز هفته با کاهش مواجه شد و به رقم 24 هزار و 750 تومان رسیده است. این کاهش متاثر از ورود سکه به کانال 10 میلیون تومانی است.

سکه وارد کانال 10 میلیون تومانی شد

به گزارش نیک پرداخت،  با ورود سکه به کانال 10 میلیون تومان، قیمت ارز امروز با کاهش اندک همراه است؛ هم اکنون هر دلار 24 هزارو 750 تومان و هر یورو 29 هزار و 550 تومان فروخته می‌شود.

علیرغم تعطیلی واحدهای طلا و جواهر، باتوجه به فعالیت صرافی‌ها و تغییرات در قیمت‌های جهانی طلا، تغییرات در قیمت‌های سکه و طلا در داخل نیز وجود داشته است.

محمد کشتی نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز به دلیل افت 83 دلاری انس جهانی طلا، شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه و ورود سکه به کانال 10 میلیون تومان هستیم؛ قیمت ارز نیز کاهش یافت.

وی افزود: امروز هر قعطه سکه طرح جدید 10 میلیون و 900 هزار تومان، سکه طرح قدیم 10 میلیون و 500 هزار تومان، نیم سکه 5 میلیون و 700 هزار تومان، ربع سکه 4 میلیون تومان و سکه گرمی 2 میلیون و 250 هزار تومان به فروش می‌رسد.

او در ادامه افزود: امروز هر مثقال طلا 4 میلیون و 562 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار نیز یک میلیون و 53 هزار تومان فروخته می‌شود.

تغییرات نرخ ارز با وجود تعطیلی بازارها

ابراهیم محمدولی، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار کرد: درست است که شهرهایی همچون تهران و مرکز استان‌هایی با وضعیت قرمز در شیوه ویروس کرونا، با اعمال محدودیت‌ها، اصناف غیرضروری و از جمله بازار سکه و طلا تعطیل بوده‌اند، اما شهرستان‌های کوچک تعطیل نبوده و فعالیت داشته‌اند و نیاز به مرجع قیمتی داشته‌اند.

به گفته وی، حدود ۹۵ درصد از همکاران در این صنف مرجع قیمتی خود را سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران قرار می‌دهند و به همین دلیل ما هم به نوعی مجبور هستیم که حدود ۹۶ تا ۹۷ درصد قیمت‌ها مشخص و مرجع قیمتی باشد.

بیشتر بخوانید: امکان تراکنش رمز ارزها برای ۲۸ میلیون فروشنده شبکه پی پال در سال ۲۰۲۱

قیمت خرید و فروش دلار و یورو

طبق آخرین آمار، ساعت ۱۳ و ۱۵ دقیقه امروز نرخ فروش دلار در صرافی‌های بانکی  ۲۴ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام شد و قیمت فروش یورو نیز بدون تغییر نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل (پنجشنبه)، معادل ۲۹ هزار و ۵۵۰ تومان شد.

قیمت خرید هردلار در صرافی های بانکی ۲۳ هزار و ۵۵۰ تومان و قیمت خرید یورو نیز ۲۸ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام شد.

همچنین قیمت خرید هر یورو در این بازار ۲۸ هزار و۴۰۰ تومان و قیمت فروش نیز ۲۸ هزار و ۶۸۴ تومان اعلام شد.

علاوه براین در سامانه سنا در روز معاملاتی پنجشنبه گذشته، هر یورو با قیمت میانگین ۲۹ هزار و ۵۴ تومان به فروش رسید و هر دلار نیز با قیمت میانگین ۲۴ هزار و ۱۷۶ تومان فروخته شد.

روز گذشته عوامل تروریستی اسرائیل، محسن فخری‌زاده بکی از دانشمندان هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند. این ترور را می توان از ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی بررسی کرد. بازارهای اقتصادی نیز به این ترور واکنش متفاوت نشان دادند.

منبع: اعتماد آنلاین

خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مطلب با ما در میان بگذارید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *