دسته بندی وبلاگ

علی نیکزاد، نائب رئیس مجلس، مسئله کاهش ارزش پول ملی کشور را مورد نکوهش قرار داد و آن را نشان از عدم مدیریت دولتمردان و مسئولین خواند.

کاهش ارزش پول = کاهش قدرت خرید مردم

به گزارش نیک پرداخت، او در مورد این مسئله گفت: نیاز است با تولید ثروت در کشور تمامی جوانب را در نظر گرفته و یک‌سویه حرکت نکنیم چرا که این اقدام سبب کاهش قدرت خرید مردم برای خرید کالاهای مورد نیاز خود می‌شود.

او در خصوص ساماندهی نرخ ارز چنین گفت: در راستای ساماندهی نرخ ارز مجلس و قوه قضائیه آماده هستند تا در کنار دولت گام بردارند و با تولید ثروت در راستای تأمین رفاه جامعه و مردم اقدام کنند و مشکلات موجود در جامعه را به حداقل برساند.

سوء مدیریت مسئولین

وی با اشاره به اینکه کاهش ارزش پول ملی نشان از عدم مدیریت دولتمردان است بیان کرد: نیاز است با تولید ثروت در کشور تمامی جوانب را در نظر بگیریم و یک سویه حرکت نکنیم چرا که این اقدام سبب کاهش قدرت خرید مردم برای خرید کالاهای مورد نیاز خود می‌شود.

علی نیکزاد در مورد اقداماتی که برای رسیدن به این مهم باید انجام شود، افزود: یکی از اقدامات اساسی که برای مدیریت و حفظ ارزش پول ملی به آن نیاز داریم این است که قدرت خرید مردم را حفظ کرده و با مدیریت ضابطه‌مند در راستای حل مشکلات مربوطه گام‌های اساسی و هدفمند برداریم تا مشکلات مربوطه کاهش یابد.

نیکزاد بیان کرد: از دست دادن قدرت خرید مردم در حقیقت جفای به آنان است و اگر این اتفاق بیفتد بدون شک سوءمدیریت‌ها مشهود خواهد بود و به همین منظور باید کارآمدی دولت و بانک مرکزی را با حفظ ارزش پول ملی مشاهده کنیم.

بیشتر بخوانید: عوامل مهم در انتخاب بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال

ساماندهی نرخ ارز اولویت ماست

وی اظهار کرد: در حال حاضر هیچ مشکلی برای ساماندهی نرخ ارز وجود ندارد و باید دولت آستین همت بالا زده و به میدان بیاید تا بتواند بازار ارز را مدیریت کند چرا که این موضوع در حال حاضر برای ما یک اولویت اساسی و مهم است.

منبع: تحلیل بازار

خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مطلب با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *