تعیین وقت سفارت آمریکا

خانه » تعیین وقت سفارت آمریکا

کلیه متقاضیان دریافت ویزای غیر مهاجرتی کشور آمریکا ، ملزم به پرداخت هزینه ای جهت تعیین وقت سفارت می‌باشند که این مبلغ MRV نام دارد. متقاضیان ورود به ایالات متحده، می‌بایست پس از تکمیل فرم DS-160 نسبت به پرداخت MRV Fee اقدام نمایند. به طور معمول و برای ویزاهای متداول هزینه MRV Fee برای متقاضی و همراهان  برای هر نفر برابر با ١۶٠ دلار می‌باشد،

مراحل گرفتن وقت سفارت آمریکا:

1- تکمیل فرم درخواست ویزا DS-160 به صورت آنلاین

هر متقاضی باید یک اپلیکیشن فرم مجزا تکمیل نماید و پرینت صفحه تاییدیه آن را در روز مصاحبه به همراه داشته باشد. در تکمیل این فرم ، اسکن یک عکس تازه گرفته شده رنگی زمینه سفید 5*5 با رزولوشن 600*600 پیکسل، اطلاعات گذرنامه، مشخصات فردی، خانوادگی، شغلی، تحصیلی و توضیحات مرتبط با سفر متقاضی موردنیاز است.

2- تعیین قرار ملاقات

هر متقاضی می باید پیش از دریافت ویزا توسط افسر صدور ویزا مورد مصاحبه قرارگیرد. برخی از کنسولگری های ایالات متحده افراد زیر 14 سال و بالای 80 سال را از مصاحبه معاف می کنند؛ اما توصیه می شود کلیه متقاضیان، صرف نظر از سن، در مصاحبه حضور یابند. مدت زمان لازم جهت دریافت قرار ملاقات برحسب نوع ویزای درخواستی، مکان موردنظر و فصل متغیر است.

3- آمادگی برای حضور درمصاحبه

پرداخت هزینه درخواست ویزا: هر متقاضی می باید پیش از رسیدن موعد مصاحبه، هزینه مرتبط با نوع ویزای درخواستی را پرداخت نماید.
هزینه های انواع ویزای غیرمهاجرتی به شرح زیر است:

 

هزینه نوع ویزا شماره ویزا
$160 ویزاهای توریستی، کاری، درمانی B
$160 ویزای ترانزیت C-1
$160 ویزای کارکنان کشتی و خطوط هوایی D
$160 ویزای دانشجویی F
$160 ویزای مطبوعاتی I
$160 ویزای فرصت مطالعاتی J
$160 ویزای دانشجویی فنی حرفه ای M
$160 NAFTA ویزای TN/TD
$160 قربانیان قاچاق انسان T
$160 قربانیان اقدامات جنایی U
$190 کارگران و کارمندان موقت H
$190 تبادلات بین کشوری L
$190 اشخاص با توانایی های فوق العاده O
$190 ورزشکاران و هنرمندان P
$190 تبادلات فرهنگی بین المللی Q
$190 مبلغان مذهبی R
$270 ویزای سرمایه گذاری E
$240 نامزد یا همسر سیتیزن امریکا K

 

حضور در مصاحبه:

در طی مصاحبه، افسر صدور ویزا برآورد می کند که متقاضی صلاحیت دریافت ویزا و ورود به خاک ایالات متحده را دارد یا خیر. اطلاعات مندرج در فرم DS-160، مدارک ارائه شده و رفتار و گفتار متقاضی تعیین کننده خواهد بود. اکثر کنسولگری های ایالات متحده از کلیه داوطلبان ویزا، انگشت نگاری به عمل می آورند. ممکن است پرونده موردنظر، نیاز به بررسی های اداری بیشتر داشته باشد، در این صورت افسر پرونده این مورد را به اطلاع متقاضی می رساند و معمولا شماره پرونده مربوطه را برای اطلاع از وضعیت ویزا، در اختیار وی قرار می دهد. پس از تایید شدن ویزا، کنسولگری به متقاضی اطلاع می دهد که کی و کجا پاسپورت خود را جهت صدور ویزا تحویل نماید. معمولا در این مرحله نیازی به مراجعه حضوری متقاضی نیست.

توضیحات تکمیلی:

تا پیش از صدور ویزا اقدام به برنامه ریزی نهایی برای سفر و خرید بلیط نکنید. هیچ سازمان یا نهادی نمی تواند صدور قطعی ویزا را تضمین نماید.هر ویزا، تا پیش از به اتمام رسیدن مدت اعتبار، معتبر و قابل استفاده است. اگر ویزای معتبری در گذرنامه منقضی شده شما وجود دارد، می توانید به همراه یک گذرنامه جدید معتبر و گذرنامه منقضی شده حاوی ویزا، از آن استفاده نمایید. با توجه به متغیر بودن نوبت دهی کنسولگری های مختلف ایالات متحده امریکا برحسب زمان و نوع ویزای درخواستی، جهت آگاهی از وقت های موجود با دفتر ایران-آنکارا در تهران تماس بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت

 • اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی .
 • تکمیل شدۀ فرم فارسی درخواست وقت سفارت.
 • در صورت داشتن دعوتنامه ،اسکن دعوتنامه و مدارک اقامتی دعوت کننده.

فرم های مورد نیاز برای سفارت آمریکا

نوع فرم نام فرم
اپلیکیشن فرم ویزاهای کوتاه مدت DS-160
فرم پرداخت SEVIS I-901
فرم پذیرش هزینه های مالی دعوتشونده I-134
فرم های مربوط به گرین کارت DSP122-DS0230

مدارک مورد نیاز وقت سفارت آمریکا برای متقاضیانی که اپلیکیشن فرم را پر نکرده اند :

 • اصل یا کپی گذرنامه
 • یک قطعه عکس 5*5 رنگی جدید با زمینه سفید یا اسکن آن با رزولوشن 600*600 پیکسل
 • فرم فارسی تکمیل شده

مدارک مورد نیاز وقت سفارت آمریکا برای متقاضیانی که اپلیکیشن فرم را پر کرده اند :

 • اصل یا کپی گذرنامه
 • صفحه تائیدیه اپلیکیشن فرم (صفحه بارکد یا DS-160 confirmation page)
 • فرم فارسی تکمیل شده

متقاضیان ویزای دانشجوئی باید علاوه بر مدارک فوق ، کپی I-20 و SEVISFEE Confirmation یا I-901 تکمیل شده را نیز ارائه دهند .

قوانین تعیین وقت سفارت آمریکا

سفارتخانه های مختلف سیاست های متفاوتی را جهت ارائه وقت سفارت اتخاذ می کنند. مراجعه حضوری فرد متقاضی، تماس تلفنی، ارسال ایمیل و مراجعه به وب سایت عمده راه های تعیین وقت سفارت است. متقاضیان باید توجه داشته باشند که سفارت در ارتباط با ارائه وقت سفارت و صدور ویزا اختیار تام دارد. تا پیش از زمان مصاحبه، حتما از طریق شماره پیگیری با سفارت درارتباط باشید، گاهی ممکن است باوجود دریافت تاییدیه وقت، سفارت بنا به هردلیلی اقدام به تغییر یا کنسل کردن وقت مصاحبه سفارت نماید. یا پس از انجام مصاحبه، با وجود کامل بودن مدارک موردنظر با درخواست ویزای متقاضی مخالفت نماید. در این گونه موارد، شرایط به وجود آمده از سوی سفارت را بپذیرید و از بحث کردن با افسر صدور ویزا ویا اعتراض بیجا خودداری نمایید. با آگاهی از قوانین سفارت مربوطه، به آسانی می توان بار دیگر شانس خود را برای گرفتن ویزا امتحان کرد.

 • بعد از پرداخت هزینه MRV و مشاهده تقویم، به مدت یکسال از تاریخ پرداخت برای تعیین وقت سفارت مهلت دارید.
 • شما می‌توانید بعد از تعیین وقت، بدون پرداخت هزینه، تا حداکثر 5 مرتبه زمان مصاحبه خود را، حتی تا یک روز پیش از مصاحبه تغییر دهید، اما تنها بدین شرط که در همان کنسولگری بخواهید وقت بعدی را انتخاب کنید. در صورتی که تمایل به تغییر کنسولگری داشته باشید، لازم است مبلغ MRV دوباره پرداخت شود.
 • MRV Fee غیر قابل بازگشت (Non-Refundable) می‌باشد.
 • در صورت ریجکت شدن، عدم حضور در مصاحبه و به طور کلی نیاز به حضور مجدد، لازم است هزینه MRV را دوباره پرداخت کنید.
 • در رابطه با مشکلات مربوط به پرداخت هزینه درخواست ویزا، می‌توانید با ایمیل contactus_EN_IR@visaops.com تماس بگیرید.

انجام پرداخت های مربوط به تعیین وقت سفارت ها