۷ روز هفته، ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید
cryptocurrency-exchange

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یک دارایی رمزنگاری‌شده است که هیچ‌گونه وجود فیزیکی ندارد و فقط در بستر اینترنت ثبت می‌شود. ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز هستند و توسط هیچ شرکت یا سازمانی کنترل نمی‌شود. تمام تراکنش‌های ارز دیجیتال روی بستری به نام بلاکچین ثبت می‌شود. با اینکه بلاکچین یک پلتفرم غیرمتمرکز و عمومی است اما از امنیت فوق‌العاده بالایی برخوردار است. به لطف تکنولوژی بلاکچین، تراکنش‌های ارز دیجیتال مستقیما و بدون هیچ واسطه‌ای انجام می‌گیرد.

کاربرد ارزهای دیجیتال چیست؟

مهم‌ترین کاربرد ارزهای دیجیتال خرید و فروش و معامله کردن از طریق آنهاست. درحال حاضر بسیاری از فروشگاه‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات، ارزهای دیجیتال را به‌عنوان یک سیستم پرداخت قبول کرده‌اند. از کاربردهای دیگر ارز دیجیتال، استفاده از آن به‌عنوان راهی برای پوشش ریسک است. ویژگی ارزهای دیجیتال این است که وابستگی چندانی به بازارهای مالی دیگر ندارد و دربرابر نوسانات اقتصادی جهان مقاوم است. همچنین باتوجه به جدید بودن و نوپایی تکنولوژی ارزهای دیجیتال و آینده درخشانی که در پیش رو دارد، می‌توان به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری پرسود به آن نگاه کرد.

contact page image contact page image
contact page image contact page image

چرا ارز دیجیتال خود را از نیک پرداخت بخریم؟

از آنجایی که تراکنش‌های ارز دیجیتال به صورت رمزنگاری‌شده انجام می‌گیرد و قابل شناسایی و پیگیری نیستند، خرید از افرادی که هویت حقیقی یا حقوقی مشخصی ندارند، ممکن است دردسرهایی را به همراه داشته باشد. همچنین باوجود تحریم‌های مالی علیه ایران، امکان خرید مستقیم ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی وجود ندارد و علاوه بر آن همیشه احتمال مسدود شدن حساب در صرافی‌های بین‌المللی نیز وجود دارد. پس منطقی این است که از یک صرافی ایرانی و معتبر ارز دیجیتال را بخریم.

نیک پرداخت به‌عنوان یکی از سرشناس‌ترین صرافی‌های آنلاین ایرانی، خدمات ارز دیجیتال را برای مشتریان خود فراهم کرده تا در بستری امن، ارز دیجیتال مورد نیاز خود را با پرداخت ریالی تهیه کنند.

چه ارزهایی می‌توانید از نیک پرداخت بخرید؟

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در نیک پرداخت، تنها به ارزهای محبوب و سرشناس مانند بیت‌کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و ریپل (XRP) محدود نمی‌شود. شما می‌توانید برای خرید تمام ارزهای دیجیتال مثل نئو (NEO)، بیت کوین کش (BCH)، بایننس کوین (BNB)، لایت کوین (LTC) و هر ارز دیجیتال دیگری که فکرش را بکنید، از خدمات این وب‌سایت استفاده کنید.

contact page image contact page image

برای خرید هر کدام از ارز های دیجیتالی موجود در نیک پرداخت به پنل وارد شوید.

خرید ارز دیجیتال