۷ روز هفته، ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید
ielts

پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس

پرداخت هزینه آزمون آیلتس یکی از خدمات نیک پرداخت است که می‌تواند برای بسیاری از افراد کارآمد باشد. چه بخواهید به کشور دیگری مهاجرت کنید یا بخواهید برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر اقدام کنید، به مدرک آیلتس نیاز دارید. البته این آزمون در ایران هم انجام می‌شود، اما اگر زمان برگزاری آن در ایران برای شما مناسب نباشد یا به هر دلیلی دوست داشته باشید در خارج از ایران آزمون آیلتس بدهید، باید هزینه آزمون را از درگاه‌های پرداخت آنلاین ارزی انجام بدهید. ما در نیک پرداخت آماده‌ایم تا پرداخت هزینه آزمون آیلتس را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و خیلی مطمئن انجام بدهیم. شما ترجیح می‌دهید کجای دنیا آزمون آیلتس بدهید؟

contact page image contact page image

آیلتس چیست؟

IELTS یا همان International English Language Testing System، همان طور که از نام آن پیدا است، به معنی سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است. این آزمون یکی از معتبرترین آزمون‌های بررسی دانش زبان انگلیسی در سراسر جهان است. یک آزمون زبان انگلیسی از قلب بریتانیا که دانشگاه‌ها و موسسات زیادی در سراسر دنیا آن را قبول دارند. در واقع با پرداخت هزینه آزمون آیلتس شما راه خود را برای دریافت پذیرش از خیلی از دانشگاه‌ها و سفارتخانه‌های سراسر دنیا باز کرده‌اید. این آزمون به دست دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود

نمره بندی IELTS به چه صورت است؟

نمره بندی آیلتس در یک مقیاس بین ۰ تا ۹ انجام می‌شود. فراموش نکنید که آیلتس فقط یک آزمون ارزیابی سطح زبان انگلیسی است. بنابراین، نمره قبولی برای این آزمون در نظر گرفته نشده است. دانشگاه‌ها، سفارتخانه‌ها و موسسات مختلف، هرکدام از شما سطح نمره خاصی (معمولا بین آیلتس ۵ تا آیلتس ۷/۵) درخواست می‌کنند. مثلا دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد برای اینکه شما را بپذیرید، از شما حداقل نمره آیلتس ۷ می‌خواهند.

contact page image contact page image

بخش‌های آزمون آیلتس

آزمون آیلتس از ۴ بخش شنیدن، خواندن، نوشتن و مکالمه تشکیل شده‌است. همانطور که از نام بخش‌های مختلف آیلتس مشخص است، ۴ مهارت اصلی شما در یک زبان، در آزمون آیلتس به زبان انگلیسی سنجیده می‌شود. پس از پایان آزمون، برای هر بخش نمره‌ای جدا در نظر گرفته می‌شود که هر کدام روی نمره نهایی شما تاثیرگذار هستند. ممکن است دانشگاه یا هر موسسه دیگری که از شما نمره آیلتس خواسته، برای هر مهارت هم حداقل نمره‌ای در نظر گرفته باشد. به عنوان مثال بگویند که نمره شما در مهارت مکالمه نباید پایین‌تر از ۷ باشد.

مهارت صحبت کردن (Speaking)

این بخش مجموعا شامل شش قسمت است؛ دو قسمت مستقل که در هرکدام از آن‌ها یک سؤال درباره زندگی آکادمیک مطرح می‌شود و دانشجو باید در مورد آن صحبت کند. چهار قسمت هم به صورت ترکیبی است. این ۴ قسمت ترکیبی از بخش‌های reading،listening و speaking است. بنابراین، شما باید به عنوان شرکت کننده در آزمون TOEFL iBT درباره خلاصه متنی که می‌شنوید یا می‌خوانید، ۶۰ ثانیه صحبت کرده و تجزیه و تحلیل خود را درباره آن بیان کنید.

مهارت نوشتن (Writing)

نوشتن یا Writing در آزمون تافل iBT از دو بخش تشکیل شده است. در بخش اول به شما یک موضوع داده می‌شود و باید بتوانید درباره آن یک متن با رعایت اصول نگارش انگلیسی و دقت در نشانه گذاری بنویسید. در بخش دوم، متن آکادمیکی در اختیار شما قرار داده می‌شود که باید پس از مطالعه آن، تحلیل خود را درباره آن روی کاغذ بیاورید.

مهارت خواندن (Reading)

در بخش Reading آزمون TOEFL iBT شما با ۳ تا ۵ متن درباره موضوعات مختلف، مواجه می‌شوید. این متن‌ها کوتاه نیستند و حدود ۷۰۰ کلمه حجم هر کدام از آن‌ها است. شما باید پس از خواندن هر متن با دقت به سوالات مربوط به آن پاسخ بدهید تا مشخص شود چه مقدار از آن را درک کرده‌اید.

مهارت شنیدن (Listening)

در بخش Listening تافل، شش مکالمه ۳ تا ۵ دقیقه‌ای برای شما پخش می‌شود. معمولا ۲ تا از این مکالمه‌ها حالتی عمومی و ۴ تای دیگر مقداری تخصصی‌تر هستند. شما باید با دقت به این مکالمات گوش کنید و پس از پایان هرکدام به سوالات مربوط به آن‌ها پاسخ بدهید.

contact page image contact page image

روز امتحان آیلتس چه اتفاقی می‌افتد؟

امتحان آیلتس با پاسخ به سوالات مهارت شنیدن یا Listening آغاز شده و پس از پاسخ به سوالات بخش Reading با مهارت Writing به پایان می‌رسد. مهارت Speaking یا مکالمه شما هم در امتحانی جداگانه و در حضور یک ممتحن صورت می‌گیرد. تاریخ و زمان تست Speaking شما در همان روز امتحان به شما اعلام می‌شود. این تاریخ از عصر همان روز امتحان تا ۵ روز بعد از آن، متغیر است.

نتیجه آزمون آیلتس چه زمانی اعلام می‌شود؟

هنگام پرداخت هزینه ثبت نام آیلتس حتما همه ما به روزی فکر می‌کنیم که نتیجه را گرفتیم و آن را برای دانشگاه یا سفارت مورد نظرمان ارسال کرده‌ایم. نتیجه آزمون آیلتس، درست دو هفته پس از پایان تست Speaking شما، در دسترس خواهد بود. پس از دریافت نتایج و تا یک ماه پس از آن، دفاتر برگزار کننده آزمون آیلتس تا ۵ کارنامه را به صورت رایگان به مراکز مد نظر شما ارسال می‌کنند.

اگر بخواهید پس از گذشت یک ماه یا بیش از تعداد ۵ کارنامه ارسال کنید، باید در ازای هر کارنامه مبلغی پرداخت کنید. این مبلغ را هم می‌توانید با استفاده از سرویس پرداخت هزینه آزمون آیلتس نیک پرداخت، به حساب مرکز آزمون آیلتس واریز کنید.

اگر به اطلاعات بیشتری برای آزمون آیلتس نیاز دارید، می‌توانید مقالات منتشر شده در وبلاگ ما با برچسب آیلتس را پیگیری کنید. مطالب خوب و جامعی درباره آماده شدن برای آزمون و موارد دیگر مرتبط با آیلتس برای شما منتشر کرده‌ایم.

پرداخت هزینه آزمون آیلتس با نیک پرداخت چگونه است؟

تاریخ و محل برگزاری آزمون را تعیین کنید و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون آیلتس را به ما بسپارید. برای این کار باید وارد پنل کاربری شده و درخواست خود را ثبت کنید. ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کارتان رسیدگی می‌کنیم و بدون هیج اشکالی شما را در آیلتس ثبت نام می‌کنیم.