۰۲۱۴۴۰۲۶۵۹۰

پرداخت هزینه آزمون تافل

خانه » پرداخت هزینه آزمون تافل

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT

تافل هم مانند آیلتس یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی بسیار معتبر است. این آزمون که توسط موسسه ETS در بیش از ۱۳۰ کشور جهان برگزار می‌شود، از جانب اکثر مراکز علمی و مهاجرتی دنیا پذیرفته شده است. بنابراین، اگر قصد داشته باشید در یکی از دانشگاه‌های انگلیسی زبان خارج از کشور ادامه تحصیل بدهید یا قصد کار و مهاجرت در کشور دیگری را دارید، ثبت نام در آزمون تافل و به دست آوردن نمره قابل قبول در این آزمون می‌تواند یک گام مهم در تحقق آرزوی شما باشد.

ما در نیک پرداخت برای آسان‌تر کردن رسیدن به رویاهایتان، پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون تافل را هم در سبد محصولات خود قرار داده‌ایم. شما اگر بخواهید در یکی از مراکز آزمون خارج از ایران برای شرکت در آزمون ثبت نام کنید، لازم است تا برای پرداخت هزینه آزمون تافل به یک درگاه پرداخت بین المللی دسترسی داشته باشید. ما دوست نداریم این کار به واسطه محدودیت‌های بانکی داخل کشور برای شما غیر ممکن باشد. برای همین پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل را در سریع‌ترین زمان ممکن برای شما انجام می‌دهیم.

آزمون تافل در دو نوع TOEFL iBT و TOEFL pBT برگزار می‌شود. البته مدل PBT با آزمون کاغذی آن دیگر در ایران برگزار نمی‌شود و شما تنها قادر به شرکت در آزمون iBT با همان تافل اینترنتی هستید.

شرکت در آزمون تافل

برای شرکت در آزمون تافل لازم است به سایت ETS مراجعه کرده و یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب کاربری، باید با بررسی تاریخ‌های برگزاری آزمون در یکی از آن‌ها ثبت نام کنید. طبیعی است که بعد از رزرو تاریخ امتحان، باید هزینه شرکت در آزمون تافل را پرداخت کنید.

ثبت نام در سایت ETS برای ثبت نام در تافل iBT

یادتان باشد هنگام ثبت نام در سایت ETS اطلاعات هویتی خود مانند نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد را دقیقا مطابق با گذرنامه وارد کنید. این بخش از حساب کاربری ETS شما به هیچ عنوان قابل تغییر نیست و اگر دچار اشتباه شدید، پس از پرداخت هزینه ثبت نام در تافل iBT برای ارسال نتایج خود به دانشگاه‌ها به مشکل بر می‌خورید.

شما می‌توانید هنگام ثبت نام در آزموت تافل iBT از ETS بخواهید که نمره نهایی آزمون را به صورت رایگان برای ۴ دانشگاه ارسال کند. اطلاعات دقیق در حساب کاربری شاید به همین دلیل خیلی مهم باشد. اگر هم در هنگام ثبت نام درخواست ارسل کارنامه چاپی کرده باشید، یک ماه پس از آزمون، این کارنامه به آدرس شما ارسال می‌شود.

هزینه تافل iBT و زمان برگزاری آزمون‌ها

هزینه شرکت در آزمون تافل برای افرادی که در ایران هستند، برابر با ۲۲۵ دلار آمریکا است. پیش از اینکه هزینه آزمون تافل را پرداخت کنید، باید از صفحه مربوط به مراکز آزمون و تاریخ برگزاری که تحت عنوان Test Cneters and Dates مشخص شده است، مرکز مورد نظر و زمان آزمون تافل iBT خود را انتخاب کنید. برای انجام این کار باید حتما به حساب کاربری خود در سایت ETS‌ وارد شده باشید.

یادتان باشد، اگر تاریخی مد نظر شما است که هنوز امکان ثبت نام در آن برقرار نشده است، می‌توانید با رزرو کردن آن تاریخ، از ETS بخواهید که شما را از باز شدن امکان ثبت نام آگاه کند.

این امکان وجود دارد که پس از پرداخت هزینه ثبت نام در TOEFL تاریخ برگزاری آزمون خود را تغییر بدهید. برای این کار باید حتما ۴ روز پیش از تاریخی که در آن ثبت نام کرده‌اید، تاریخ امتحان خود را تغییر بدهید. همچنین در صورتی که تمایل به شرکت در آزمون ندارید و قصد دارید Refund انجام بدهید، ۵۰٪ از هزینه کل ثبت نام در آزمون تافل از شما کسر شده و ما بقی به حساب شما واریز می‌شود. برای انصراف از شرکت در آزمون هم باید مانند تغییر تاریخ آزمون تافل، حداکثر ۴ روز پیش از زمان برگزاری آزمون، این کار را انجام بدهید.

جزئیات آزمون تافل اینترنتی یا iBT

به جز آگاهی درباره نحوه پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون تافل iBT شما باید بدانید که هنگام شرکت در آزمون، چه چیزی در انتظار شما است. برای شرکت در آزمون تافل اینترنتی iBT زمانی ۴ ساعته در نظر گرفته شده است. همانطور که می‌دانید، آزمون تافل مانند اکثر آزمون‌های تعیین سطح دانش زبان انگلیسی، از چهار بخش خواندن، شنیدن، مکالمه و نوشتن تشکیل شده است. در آزمون تافل iBT شما برای هر بخش ۶۰ دقیقه زمان دارید.

همانطور که از نام تافل iBT مشخص است، این آزمون از طریق اینترنت برگزار می‌شود. البته قرار نیست که شما در منزل بنشینید و همه کارها را از طریق کامپیوتر شخصی انجام بدهید. برای شرکت در آزمون TOEFL iBT باید به مرکز آزمون مشخص شده مراجعه کنید و از طریق کامپیوترهای موجود در مرکز آزمون، در تافل شرکت کنید.

بخش های مختلف آزمون TOEFL iBT

همانطور که اشاره کردیم، آزمون تافل iBT از چهار بخش تشکیل شده است. هر بخش از این آزمون یک مهارت خاص را در شما مورد آزمایش قرار می‌دهد و در نهایت مجموع نمرات هر بخش، نمره نهایی شما در آزمون تافل را مشخص می‌کند. در ادامه با هم این ۴ بخش را مورد بررسی قرار می‌دهیم. لازم به ذکر است که هر بخش حداکثر ۳۰ نمره دارد و در مجموع نمره شما پس از شرکت در آژمون تافل iBT چیزی بین ۰ تا ۱۲۰ خواهد بود.

مهارت خواندن (Reading)

در بخش Reading آزمون TOEFL iBT شما با ۳ تا ۵ متن درباره موضوعات مختلف، مواجه می‌شوید. این متن‌ها کوتاه نیستند و حدود ۷۰۰ کلمه حجم هر کدام از آن‌ها است. شما باید پس از خواندن هر متن با دقت به سوالات مربوط به آن پاسخ بدهید تا مشخص شود چه مقدار از آن را درک کرده‌اید. به شما توصیه می‌کنیم، برای موفقیت در این بخش از تافل iBT مهارت‌های مختلف Reading Comprehension مانند خلاصه برداری و Skimming‌ را فرا بگیرید.

۲. مهارت شنیدن (Listening)

در بخش Listening تافل، شش مکالکه ۳ تا ۵ دقیقه‌ای برای شما پخش می‌شود. معمولا ۲ تا از این مکالمه‌ها حالتی عمومی و ۴ تای دیگر مقداری تخصصی‌تر هستند. شما باید با دقت به این مکالمات گوش کنید و پس از پایان هرکدام به سوالات مربوط به آن‌ها پاسخ بدهید.

۳. مهارت گفتاری (Speaking)

این بخش مجموعا شامل شش قسمت است؛ دو قسمت مستقل که در هرکدام از آن‌ها یک سؤال درباره زندگی آکادمیک مطرح می‌شود و دانشجو باید در مورد آن صحبت کند. چهار قسمت هم به صورت ترکیبی است. این ۴ قسمت ترکیبی از بخش‌های reading،listening و speaking است. بنابراین، شما باید به عنوان شرکت کننده در آزمون TOEFL iBT درباره خلاصه متنی که می‌شنوید یا می‌خوانید، ۶۰ ثانیه صحبت کرده و تجزیه و تحلیل خود را درباره آن بیان کنید.

۴. مهارت نوشتاری (Writing)

نوشتن یا Writing در آزمون تافل iBT از دو بخش تشکیل شده است. در بخش اول به شما یک موضوع داده می‌شود و باید بتوانید درباره آن یک متن با رعایت اصول نگارش انگلیسی و دقت در نشانه گذاری بنویسید. در بخش دوم، متن آکادمیگی در اختیار شما قرار داده می‌شود که باید پس از مطالعه آن، تحلیل خود را درباره آن روی کاغذ بیاورید.

پیش از آمادگی برای هر گدام از این ۴ بخش، لازم است که پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون تافل iBT را به یک مجموعه مطمين بسپارید تا هیچ دغدغه‌ای به جز درس خواندن برای امتحان تافل نداشته باشید. ما در نیک پرداخت این کار را برای شما انجام می‌دهیم. امیدواریم امتحان خوبی داشته باشید 🙂

انجام پرداخت های مربوط به آزمون های بین المللی