پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT

تافل هم مانند آیلتس یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی بسیار معتبر است. این آزمون که توسط موسسه ETS در بیش از ۱۳۰ کشور جهان برگزار می‌شود، از جانب اکثر مراکز علمی و مهاجرتی دنیا پذیرفته شده است. بنابراین، اگر قصد داشته باشید در یکی از دانشگاه‌های انگلیسی زبان خارج از کشور ادامه تحصیل بدهید یا قصد کار و مهاجرت در کشور دیگری را دارید، ثبت نام در آزمون تافل و به دست آوردن نمره قابل قبول در این آزمون می‌تواند یک گام مهم در تحقق آرزوی شما باشد.

ما در نیک پرداخت برای آسان‌تر کردن رسیدن به رویاهایتان، پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون تافل را هم در سبد محصولات خود قرار داده‌ایم. شما اگر بخواهید در یکی از مراکز آزمون خارج از ایران برای شرکت در آزمون ثبت نام کنید، لازم است تا برای پرداخت هزینه آزمون تافل به یک درگاه پرداخت بین المللی دسترسی داشته باشید. ما دوست نداریم این کار به واسطه محدودیت‌های بانکی داخل کشور برای شما غیر ممکن باشد. برای همین پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل را در سریع‌ترین زمان ممکن برای شما انجام می‌دهیم.

آزمون تافل - پرداخت هزینه

شرکت در آزمون تافل

آزمون تافل در دو نوع TOEFL iBT و TOEFL pBT برگزار می‌شود. البته مدل PBT با آزمون کاغذی آن دیگر در ایران برگزار نمی‌شود و شما تنها قادر به شرکت در آزمون iBT با همان تافل اینترنتی هستید.

برای شرکت در آزمون تافل لازم است به سایت ETS مراجعه کرده و یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب کاربری، باید با بررسی تاریخ‌های برگزاری آزمون در یکی از آن‌ها ثبت نام کنید. طبیعی است که بعد از رزرو تاریخ امتحان، باید هزینه شرکت در آزمون تافل را پرداخت کنید.

ثبت نام در سایت ETS برای ثبت نام در تافل iBT

یادتان باشد هنگام ثبت نام در سایت ETS اطلاعات هویتی خود مانند نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد را دقیقا مطابق با گذرنامه وارد کنید. این بخش از حساب کاربری ETS شما به هیچ عنوان قابل تغییر نیست و اگر دچار اشتباه شدید، پس از پرداخت هزینه ثبت نام در تافل iBT برای ارسال نتایج خود به دانشگاه‌ها به مشکل بر می‌خورید.

شما می‌توانید هنگام ثبت نام در آزموت تافل iBT از ETS بخواهید که نمره نهایی آزمون را به صورت رایگان برای ۴ دانشگاه ارسال کند. اطلاعات دقیق در حساب کاربری شاید به همین دلیل خیلی مهم باشد. اگر هم در هنگام ثبت نام درخواست ارسال کارنامه چاپی کرده باشید، یک ماه پس از آزمون، این کارنامه به آدرس شما ارسال می‌شود.

آزمون تافل - پرداخت هزینه
آزمون تافل - پرداخت هزینه

جزئیات آزمون تافل اینترنتی یا iBT

به جز آگاهی درباره نحوه پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون تافل iBT شما باید بدانید که هنگام شرکت در آزمون، چه چیزی در انتظار شما است. برای شرکت در آزمون تافل اینترنتی iBT زمانی ۴ ساعته در نظر گرفته شده است. همانطور که می‌دانید، آزمون تافل مانند اکثر آزمون‌های تعیین سطح دانش زبان انگلیسی، از چهار بخش خواندن، شنیدن، مکالمه و نوشتن تشکیل شده است. در آزمون تافل iBT شما برای هر بخش ۶۰ دقیقه زمان دارید.

همانطور که از نام تافل iBT مشخص است، این آزمون از طریق اینترنت برگزار می‌شود. البته قرار نیست که شما در منزل بنشینید و همه کارها را از طریق کامپیوتر شخصی انجام بدهید. برای شرکت در آزمون TOEFL iBT باید به مرکز آزمون مشخص شده مراجعه کنید و از طریق کامپیوترهای موجود در مرکز آزمون، در تافل شرکت کنید.

بخش های مختلف آزمون TOEFL iBT

همانطور که اشاره کردیم، آزمون تافل iBT از چهار بخش تشکیل شده است. هر بخش از این آزمون یک مهارت خاص را در شما مورد آزمایش قرار می‌دهد و در نهایت مجموع نمرات هر بخش، نمره نهایی شما در آزمون تافل را مشخص می‌کند. در ادامه با هم این ۴ بخش را مورد بررسی قرار می‌دهیم. لازم به ذکر است که هر بخش حداکثر ۳۰ نمره دارد و در مجموع نمره شما پس از شرکت در آزمون تافل iBT چیزی بین ۰ تا ۱۲۰ خواهد بود.

بخش های آزمون تافل

در بخش Listening تافل، شش مکالمه ۳ تا ۵ دقیقه‌ای برای شما پخش می‌شود. معمولا ۲ تا از این مکالمه‌ها حالتی عمومی و ۴ تای دیگر مقداری تخصصی‌تر هستند. شما باید با دقت به این مکالمات گوش کنید و پس از پایان هرکدام به سوالات مربوط به آن‌ها پاسخ بدهید.

بخش های آزمون تافل

در بخش Reading آزمون TOEFL iBT شما با ۳ تا ۵ متن درباره موضوعات مختلف، مواجه می‌شوید. این متن‌ها کوتاه نیستند و حدود ۷۰۰ کلمه حجم هر کدام از آن‌ها است. شما باید پس از خواندن هر متن با دقت به سوالات مربوط به آن پاسخ بدهید تا مشخص شود چه مقدار از آن را درک کرده‌اید. به شما توصیه می‌کنیم، برای موفقیت در این بخش از تافل iBT مهارت‌های مختلف Reading Comprehension مانند خلاصه برداری و Skimming‌ را فرا بگیرید.

بخش های آزمون تافل

نوشتن یا Writing در آزمون تافل iBT از دو بخش تشکیل شده است. در بخش اول به شما یک موضوع داده می‌شود و باید بتوانید درباره آن یک متن با رعایت اصول نگارش انگلیسی و دقت در نشانه گذاری بنویسید. در بخش دوم، متن آکادمیکی در اختیار شما قرار داده می‌شود که باید پس از مطالعه آن، تحلیل خود را درباره آن روی کاغذ بیاورید.

بخش های آزمون تافل

این بخش مجموعا شامل شش قسمت است؛ دو قسمت مستقل که در هرکدام از آن‌ها یک سؤال درباره زندگی آکادمیک مطرح می‌شود و دانشجو باید در مورد آن صحبت کند. چهار قسمت هم به صورت ترکیبی است. این ۴ قسمت ترکیبی از بخش‌های reading،listening و speaking است. بنابراین، شما باید به عنوان شرکت کننده در آزمون TOEFL iBT درباره خلاصه متنی که می‌شنوید یا می‌خوانید، ۶۰ ثانیه صحبت کرده و تجزیه و تحلیل خود را درباره آن بیان کنید.