پی پالدورکاری
تبدیل پی پال به ریال
 1. خانه
 2. پرداخت الکترونیک
 3. پی پال
 4. بهترین روش تبدیل پی پال به ریال چیست؟

بهترین روش تبدیل پی پال به ریال چیست؟

ایده نقل و انتقال پول و اعتبارات ارزی به واسطه ایمیل و حساب‌های الکترونیکی، چیزی بود که به نظر نمی‌رسید واقعیت داشته باشد. مجموعه پی پال با طرح همین ایده و عملی کردن آن توانست به همه ثابت کند که دنیای مجازی چه پتانسیلی در نقل و انتقال غیر نقدی دارد. این اتفاق باعث شد تا سال‌ها بعد، فکر تبدیل پی پال به ریال هم به سر کاربران ایرانی بزند و آن‌ها بخواهند از امکانات این سیستم پرداخت غیر نقدی استفاده و سپس دلار پی پال خود را نقد کنند. اما نقد کردن دلار پی پال در ایران چگونه انجام می‌گیرد؟

امنیت، سرعت و ایده اولیه انجام دادن پرداخت‌ها و نقل و انتقال پول از طریق ایمیل، چیزی است که بیشتر کاربران آن را با نام پی پال می‌شناسند. برای استفاده از سیستم پرداخت غیر نقدی پی پال کافی است که ایمیل طرف حساب خودمان را داشته باشیم تا به واسطه آن بتوانیم حساب او را برای انتقال پول پیدا کنیم. به همین ترتیب امکان استفاده از دیگر خدمات پی پال و حتی تبدیل پی پال به ریال هم در این دنیای وسیع وجود خواهد داشت. اما پی پال دقیقا چیست، راه نقد کردن آن چگونه است و امکان دسترسی به آن در ایران چگونه خواهد بود؟

تبدیل پی پال به ریال
شاید اگر استقبال مشتریان فروشگاه eBay نبود، کار پی پال به نابودی و منحل شدن کشیده می‌شد.

تاریخچه پی پال

سال 1998، پالو آلتو، کالیفرنیا؛ جایی که ایده تشکیل پی پال با هدف ایجاد یک سیستم پرداخت مالی در حیطه‌ای خارج از کنترل دولت ایالات متحده مطرح شد. این سیستم در ابتدای فعالیت خود، دچار حملات بی‌وقفه کلاهبردارن، هکرها و حوزه فعالیت‌هایی مثل پول‌شویی شد. همین اتفاق ناگوار کافی بود تا برای مدتی هرچند کوتاه، امکان فعالیت پی پال در بعضی از ایالت‌های آمریکا ممنوع شود.

دو سال بعد، اتفاقات خوب برای پی پال به واسطه کاربران فعال در سایت eBay افتاد. در حالی که کاربران سایت eBay برای خرید، فروش و پرداخت محصولات مورد نظرشان از پی پال استفاده می‌کردند، مسئولان سایت به فکر استفاده از سیستم پی پال به عنوان درگاه رسمی پرداخت افتادند. همین حرکت باعث شد که در عرض کمتر از چند ماه کاربران سیستم پی پال به چندین‌ میلیون نفر برسد و سودآوری آن سر به فلک بکشد. اکنون بیش از پیش، کاربران فعال پی پال به پرداخت‌های ارزی و بین المللی خود مشغول هستند و حتی تبدیل پی پال به ریال هم بسیار رواج دارد.

پی پال با برخورداری از نزدیک به 170 میلیون کاربر فعال، امکان فعالیت رسمی در 100 کشور، پشتیبانی از بیش از 26 واحد پولی و امکان تبدیل پی پال به ارزهای مختلف را در اختیار کاربران قرار داده است.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
همه چیز در مورد پی پال؛ از خرید تا نقد کردن

پرداخت‌ها در پی پال چگونه انجام می‌گیرند؟

 پی پال یکی از پیشگامان امنیت و سرعت در پرداخت‌های مالی غیر نقدی در دنیای مجازی است. این پیش درآمد به معنای آن است که شما می‌توانید با سرعت برق‌وباد با بهره‌مندی از یک ایمیل، حسابی در پی پال بسازید. در ضمن اطلاعات هویتی ارائه‌شده توسط شما به هیچ‌عنوان تحت راستی‌آزمایی پی پال قرار نمی‌گیرند و می‌توانید با خیال راحت کارهایتان را انجام بدهید.

البته عدم راستی‌آزمایی اطلاعات هوستی کاربران به معنای تاییدنشدن حساب پی پال نیست. این به معنای آن است که یک حساب ایجادشده در پی پال باید Verify یا تایید شود؛ عملیات تایید حساب پی پال با اتصال به یکی از کارت‌های اعتباری مثل مستر کارت یا ویزا کارت صورت می‌گیرد. مطلب   وریفای کردن حساب پی پال را  مطالعه کنید.

پس از وریفای، مقدار پول یا اعتباری که در یکی از حساب‌های مستر کارت یا ویزا کارت وجود داشته، از این به بعد در حساب پی پال شما هم وجود دارد. با این اعتبارات می‎‌شود خرید کرد، پول انتقال داد یا نقد کردن پی پال را عملیاتی کرد. تبدیل پی پال به ریال یکی از محبوب‌ترین کاربردهای پی پال برای ایرانیان است که سوژه ما در این مطلب است. مسئله تبدیل پی پال به ریال را در ادامه مفصل توضیح خواهم داد. خواندن مطلب دریافت و ارسال پول با پی پال نیز پیشنهاد می‌شود.

تبدیل پی پال به ریال
برای پی بردن به قابلیت‌های پی پال باید سراغ کارهایی رفت که از دست این پلتفرم برنمی‌آیند! پی پال تقریبا همه فعالیت‌های تبادل غیر نقدی در جهان را پوشش می‌دهد.

کاربردهای متداول پی پال

قابلیت نقل و انتقال پول به حساب‌های دیگر هم از جمله عملیاتی است که باعث ایجاد بیش از 12 میلیون تراکنش در روز و در پی پال می‌شود. این قضیه به معنای سود وحشتناک و بسیار بالای پی پال است. البته سیستم پی پال امکان نظارت بر تراکنش‌ها و حساب‌ها را دارد تا تجربه تلخ سال 1998 در رابطه با کلاهبرداری یا پول‌شویی به واسطه حساب‌های بانکی به وجود نیاید.

البته پی پال یک کاربرد بسیار پرطرفدار دیگر هم دارد که به واسطه آن می‌توان از سایت‌های مختلف خرید کرد. فرض کنید که شما یکی از طرفداران مجموعه هابیت هستید و دوست دارید ، تی‌شرت‌های این فیلم یا کالکشن فیلم هابیت را از یک سایت خارجی مثل آمازون بخرید. به لینک مخصوص خرید تی‌شرت فیلم هابیت در سایت آمازون که بروید، بعد از سفارش و تایید، وارد بخش پرداخت می‌شوید. حالا آمازون از شما می‌خواهد که عملیات پرداخت را به واسطه یکی از درگاه‌ها مانند پی پال انجام دهید و از خریدتان لذت ببرید.  بد نیست که مطلب ما در مورد نحوه خرید از سایت آمازون را هم مطالع کنید.

البته همان‌طور که گفتیم، تبدیل پی پال به ریال هم یکی از محبوب‌ترین کاربردهای سیستم پرداخت غیر نقدی پی پال است. به واسطه چنین قابلیتی می‌توان اعتبارات درون حساب پی پال را به ریال تبدیل کرد. اما با گسترده‌تر شدن تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده علیه ایران، امکان تبدیل پی پال به ریال دشوار شد. این سختی تا حدی پیش رفت که سال پیش در 2020، پی پال عملا اعلام کرد ممکن است محدود کردن یا Limit کردن حساب‌های مشکوک و ایرانی را به بیش از حد امکان برساند.  در بخش بعدی در مورد اکانت‌های مختلف پی پال صحبت می‌کنیم.

آشنایی با حساب‌های مختلف پی پال

پی پال هم مثل بسیاری از پلتفرم‌های پرداخت دیگر، از حساب‌های مختلف و متنوع با مزایای متفاوت تشکیل شده است. بیایید هر 3 حساب مربوط به پی پال را با هم مرور کنیم:

 • حساب شخصی یا Personal Account:

این حساب برای خرید از سایت‌های مختلف، امکان نقل و انتقال پول مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نهایت یک حساب شخصی در پی پال امکان ذخیره کردن پول مثل یک حساب بانکی و استفاده از اعتبار آن بدون توجه به محدودیت مکانی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد.

 • حساب تجاری یا Business Account:

همان‌طور که از اسم این حساب پیداست، می‌توان با برخورداری از آن به امکانات بیشتری در حوزه تجارت آنلاین دست یافت. مثلا با استفاده از حساب تجاری پی پال می‌توان به بیش از 200 حساب به صورت همزمان پول انتقال داد و امور مالی یک بیزنس را به راحتی جلو برد.

تبدیل پی پال به ریال
یک اسکرین‌شات از پروسه فعال کردن بیزنس اکانت در پی پال؛ برای دستیابی به این نوع اکانت باید اطلاعات هویتی را ارائه و تایید کرد.
 • حساب پریمیر یا Premier Account:

حساب پریمیر چیزی  بین دو حساب قبلی پی پال است؛ نه آن‌قدر محدود مثل حساب شخصی و نه آن‌قدر گسترده مثل حساب تجاری. این حساب معمولا برای کسب‌وکارهای کوچک و خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا فریلنسرها از این اکانت بسیار زیاد استفاده می‌کنند و از امکانات تقریبا زیاد آن بهره می‌برند و نقد کردن درآمد ارزی خود را نیز داخل ایران با نیک پرداخت انجام می‌دهند.

سوالات پرتکرار در مورد تبدیل پی پال به ریال

با توجه به تحریم‌های اقتصادی علیه ایران و تبعیت پی پال از قوانین ایالات متحده، سوالات بسیاری مخصوصا در مورد نقد کردن پی پال به وجود می‌آیند که بسیاری از آن‌ها مشترک هستند. من چندتا از این سوالات را در این بخش جمع‌آوری کردم:

 • محدودیت حساب پی پال چگونه اعلام می‌شود؟ یا از کجا بفهمیم حسابمان در پی پال دچار Limit یا محدودیت شده است؟ این اتفاق از طریق Gmail یا به واسطه نوتیفیکیشن‌های موجود در حسابتان در پی پال قابل رویت خواهد بود. معمولا کاربران ایرانی با هدف تبدیل پی پال به تومان و با استفاده از IP ایران دچار چنین مشکلی می‌شوند. در مورد مزایای پی پال و معایب آن بیشتر بخوانید.
 • با وجود تحریم‌ها، تبدیل پی پال به ریال چگونه امکان‌پذیر است؟ تبدیل پی پال به ریال برای کاربران ایرانی از طریق درگاه‌های مطمئن، امن و حرفه‌ای مثل نیک‌پرداخت انجام می‌گیرد.
 • نیک پرداخت تمام ۲۱ ارز پی پال را نقد می‌کند؟ بله نیک پرداخت تمام ۲۱ ارزی که پی پال پشتیبانی می‌کند را دریافت و به معادل دلاری با شما تسویه می‌کند.
 • برای استفاده از حساب Business Account باید به چه نکاتی توجه کرد؟ همه تصاویر و اطلاعات لازم مربوط به محصولات یا خدماتتان را بنویسید، امکان برگشت و ردیابی محصولات را برای مشتریان فراهم و برای خریدها رسید صادر کنید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید
بهترین روش نقد کردن پی پال

تبدیل پی پال به ریال با نیک‌ پرداخت

مجموعه حرفه‌ای و امن نیک‌ پرداخت امکان استفاده از سرویس‌های پی پال و قابلیت تبدیل پی پال به ریال را برای کاربران فراهم کرده است. با استفاده از امکانات منحصربه‌فرد نیک‌ پرداخت، می‌توان از همه سرویس‌های پی پال بدون محدودیت‌های مربوط به تحریم‌های بانکی مانند خرید با پی پال و شارژ حساب پی پال استفاده کرد. همین حالا روی بخش ویژه نقد کردن درآمدهای ارزی و تبدیل پی پال به ریال و ثبت سفارش در نیک‌پرداخت کلیک کنید و از خدمات این سیستم لذت ببرید!

درآمد دلاریت رو نقد کن
با استفاده از بخش ویژه نقد کردن درآمد ارزی در نیک‌پرداخت می‌توان درآمدهای ارزی و دلاری خود را به ریال تبدیل کرد.

جمع‌بندی

سیستم پرداخت غیر نقدی پی پال با ایده فراهم کردن پرداخت‌های آنلاین به کاربران معرفی شد. با این حال، بعدها با شامل شدن ایران در قضیه تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده، حساب‌های کاربران ایرانی با ریسک‌هایی مواجه شد. امکان پرداخت آنلاین، خرید از سایت‌های خارجی، نقل و انتقال پول و تبدیل پی پال به ارزهای مختلف از جمله خدمات پرطرفدار این سیستم هستند.

تجربه شما از دنیای پرداخت‌های غیر نقدی و آنلاین پی پال چگونه است؟ آیای تجربه تلخ محدودیت حساب‌های پی پال را چشیده‌اید، و اگر پاسختان مثبت است، چه راه حلی در پیش گرفتید؟ برای ما از تجربه استفاده از امکانات ثبت سفارش تبدیل پی پال به ریال در نیک‌ پرداخت بنویسید. پی پال را در مقام مقایسه با دیگر پلتفرم‌های پرداخت غیر نقدی و آنلاین چگونه ارزیابی می‌کنید؟

فهرست