دریافت پول از طریق پی پال

امن و آنی؛ دریافت و ارسال پول با پی پال + آموزش تصویری

پی پال یکی از برترین سرویس‌های پرداختی بین‌المللی و ابزاری مفید برای پرداخت آنلاین امن است که میلیون‌ها کاربر در سرتاسر دنیا در اختیار دارد و فروشگاه‌های زیادی از آن پشتیبانی می‌کنند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که این سیستم در اختیار کاربران قرار می‌دهد، دریافت و ارسال پول به دوستان، اعضای خانواده یا … است. اگر یک کاربر تازه وارد هستید که می‌خواهید روش دریافت و ارسال پول با پی پال را یاد بگیرید، در ادامه با ما همراه باشید.

در جهان مدرن امروز، وجود یک سیستم پرداخت آنلاین جهانی می‌تواند راه را برای انجام مبادلات، کسب و کارها، تجارت یا اهداف شخصی هموار کند. پی پال دقیقا با همین هدف ایجاد شده تا تمامی موانع بین‌المللی را از سر راه مردم سرتاسر دنیا بردارد. البته پی پال نه تنها باعث شده تا هرشخصی در سرتاسر دنیا قادر به انتقال ارز باشد، بلکه این کار را به ساده‌ترین روش ممکن هم ایجاد کرده است. با کمک افتتاح حساب پی پال، تنها با داشتن یک ایمیل ثبت شده در شبکه این پلتفرم پرداخت، می‌توانید پول دریافت یا ارسال کنید.

دریافت و ارسال پول با انواع حساب‌های پی پال

در هنگام ساخت اکانت پی پال شما قادر هستید چند نوع حساب کاربری داشته باشید. حساب‌های شخصی یا Personal، حساب‌های تجاری یا Business و حساب‌های ویژه یا Premier سه نوع اکانت پی پال هستند که می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب و حساب کاربری خود را بسازید. البته با داشتن یک حساب شخصی هم می‌توانید آن را به دو حساب دیگر ارتقا دهید.

شما با داشتن یک حساب شخصی، می‌توانید کارهای روزمره خود مانند دریافت و ارسال پول با پی پال را انجام دهید. اما باید توجه داشته باشید که اگر درآمد یا تراکنش‌های شما بیش از حد مجاز باشد، با محدودیت‌هایی روبه‌رو خواهید شد. همچنین حساب شخصی از نظر لایه‌های امنیتی و اعتباری، نسبت به دو حساب دیگر در سطح پایین‌تری برخوردار است اما با این حال یک انتخاب ایده‌آل برای کاربران عادی محسوب می‌شود.

در نقطه مقابل، حساب‌های ویژه یا تجاری دارای امکانات به مراتب بیشتری هستند و محدودیت تراکنش کمتری هم دارند. البته لازم به ذکر است که برای داشتن حساب تجاری یا ویژه پی پال باید مدارک لازم در را در جهت احراز هویت و وریفای حساب خود ارائه دهید.

پشتیبانی انواع تراکنش‌ها در دریافت و ارسال پول در پی پال

 • خرید از سایت‌های خارجی و سفارش محصول یا سرویس از فروشگاه‌های مختلفی که از پی پال پشتیبانی می‌کنند
 • ارسال پول به حساب پی پال دیگران
 • دریافت پول از حساب پی پال خود
 • پرداخت سندهای تجاری یا فاکتورهای صادر شده
 • انتقال یا دریافت پول به صورت مستقیم به حساب بانکی
 • انتقال یا دریافت پول به صورت مستقیم از طریق کارت‌های اعتباری یا نقدی

چطور در پی پال پول دریافت کنم؟

برای دریافت پول در پی پال، شما تنها باید اطلاعاتی حاوی این موارد را برای فرستنده ارسال کنید: آدرس ایمیلی که اکانت پی پال شما با آن رجستر شده یا شماره تلفن. در حقیقت شخصی که از پی پال استفاده می‌کند، فقط با داشتن آدرس ایمیل یا شماره موبایل قادر است برای‌تان پول ارسال کند.

حتی اگر شما هنوز یک حساب کاربری نداشته باشید، وقتی شخصی برای شما پول ارسال می‌کند، سایت پی‌پال برای‌تان یک ایمیل ارسال می‌کند تا با افتتاح حساب پی پال، پولی را که برای‌تان ارسال شده است، دریافت کنید.

همچنین اگر صاحب یک حساب کاربری باشید و آدرس ایمیل خود را هم برای تکمیل اکانت خود تایید کرده باشید، پی‌پال به صورت مستقیم، مبلغ پرداختی را مستقیما به حساب‌تان واریز خواهد کرد.

در این مرحله، فرستنده پس از اینکه ایمیل را از شما گرفت، آن را داخل قسمت paypal account وارد کرده و انتخاب می‌کند که چه میزان از مبلغ را می‌خواهد واریز کند. شما نیز پس از دریافت پول، یک ایمیل اطلاع‌رسانی دریافت خواهید کرد. پس از دریافت پول در پی پال، می‌توانید تمام یا بخشی از آن را به حساب بانکی خود منتقل کنید. در ادامه نحوه انجام این کار را خواهید دید.

انتقال پول به اکانت بانکی از طریق پی پال

 • وارد اکانت پی پال خود شوید و نوع بیزینس یا تجاری بودن آن را انتخاب کنید.

ارسال پول با پی پال

 • روی گزینه Transfer Money که درست زیر باقی مانده پول پی پال است کلیک کنید. می‌توانید از طریق منوی Wallet در بالای نوارابزار نیز به این گزینه دسترسی داشته باشید.
 • روی Transfer to your bank بزنید.
 • اگر چند اکانت یا کارت بانکی روی اکانت پی پال خود دارید، کارت مدنظر خود را انتخاب کنید و سپس Next بزنید.

چگونگی دریافت و ارسال پول پی پال

 • مبلغ پولی که می‌خواهید به کارت بانکی خود انتقال دهید را وارد کرده و روی Next کلیک کنید.
 • در صفحه بعد، از شما خواسته می‌شود که اطلاعات خود را بررسی کنید و در صورت صحیح بودن روی transfer now بزنید.
 • اکنون مبلغ پول به کارت بانکی شما یا حساب بانکی منتقل شده است.

چطور در پی پال پول ارسال کنم؟

با پی‌پال شما می‌توانید تنها با داشتن آدرس ایمیل یا شماره موبایل شخص مورد نظر، پول ارسال کنید. پی پال هم از طریق وب و هم از طریق اپلیکیشن خود اجازه می‌دهد تا پول ارسال کنید.

چگونگی ارسال پول با پی پال از طریق کامپیوتر

اگر با کامپیوتر این کار را انجام می‌دهید، مراحل زیر را دنبال کنید:

ارسال پول به حساب پی پال

 • روی log in کلیک کرده و مشخصات اکانت خود را وارد کنید.

ارسال پول در پی پال

نقل و انتقال پول با پی پال

 • روی گزینه Send & Request در بالای صفحه کلیک کنید.

دریافت پول با پی پال

 • نام دریافت کننده، نام کاربری پی‌پال، آدرس ایمیل یا شماره موبایل را وارد کنید و روی گزینه Next کلیک کنید.
 • مقدار را وارد کنید، نوع ارز را انتخاب کنید و در صورت نیاز یادداشت خود را بنویسید و روی گزینه  Continue کلیک کنید.

واریز به حساب پی پال

 • یکی از گزینه‌های Paying for an item or service (پرداخت یک محصول یا سرویس) یا Sending to a friend (ارسال پول برای شخص) را انتخاب کنید.

ارسال به پی پال

 • چگونگی روش پرداخت را انتخاب کنید و گزینه Next را بزنید.

واریز به پی پال

 • اطلاعات وارد شده را بررسی کنید.

ارسال پول به پی پال

 • در نهایت پس از بررسی اطلاعات وارد شده، گزینه Send Payment Now را بزنید تا پول ارسال شود.

دریافت پول از درگاه پی پال

 • لازم به ذکر است پی پال برای ارسال پول برون مرزی برای دوستان و اعضای خانواده، سرویسی به نام Xoom تدارک دیده است.

ارسال پول با اپلیکیشن پی پال

اگر از طریق اپلیکیشن پی‌پال پرداخت خود را انجام می‌دهید، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا لازم است دانلود اپلیکیشن پی پال برای گوشی‌های اندرویدی یا ios خود را در اولویت قرار دهید.
 • پس از نصب، آیکون آبی پی پال که کنارش یک P سفید وجود دارد را در گوشی خود خواهید دید.

راهکار پی پال برای دریافت پول

 • اکنون وارد اکانت paypal خود شوید. (اگر اکانت ندارید از طریق Sign up ثبت نام کنید.)

پی پال یکی از روش‌های ارسال پول

 • پس از ورود گزینه Send در بخش پایین صفحه را لمس کنید.

دریافت و ارسال پول از طریق پی پال

 • نام دریافت کننده پول، نام کاربری پی ‌پال، ایمیل یا شماره موبایل را وارد کنید. می‌توانید به اپلیکیشن پی پال اجازه دهید تا به مخاطبین شما دسترسی داشته باشد.

دریافت پول از پی پال

 • سپس مخاطب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

واریز پول به پی پال

 • مقدار پول، نوع ارز و در صورت نیاز یک یادداشت وارد کنید و گزینه Next را لمس کنید.

ارسال پول به درگاه پی پال

 • یکی از گزینه‌های Friends and Family (ارسال پول برای اشخاص) یا Goods and Services (پرداخت برای محصول یا سرویس) و روشی که می‌خواهید با آن پول ارسال کنید را انتخاب کنید.

دریافت و ارسال پول از طریق پی پال

 • صحت اطلاعات را بررسی کنید و سپس گزینه Send را لمس کنید.

ارسال وجه نقد از طریق درگاه پی پال

 • با انجام این کار، پی‌پال به شخص دریافت کننده پول یک ایمیل ارسال می‌کند تا از ارسال پول برای او آگاه شود. اگر آن شخص پی‌پال نداشته باشد، سایت پی ‌پال در یک ایمیل چگونگی افتتاح حساب پی پال را توضیح می‌دهد. خواندن مقاله آموزش کامل ساخت اکانت پی پال (تصویری) توصیه می‌شود.

نکات دریافت و ارسال پول با پی پال

نکاتی که باید در هنگام دریافت و ارسال پول با پی پال به آن‌ها آگاه باشید، در ادامه خواهد امد.

 • هنگامی که پول را ارسال کردید، قادر نخواهید بود آن را کنسل کنید یا تراکنش خود را پس بگیرید. بنابراین بهتر است پیش از ارسال پول، اطلاعات خود و شخص دریافت کننده پول را با دقت بررسی کنید.
 • اگر می‌خواهید سرویس یا محصولی خریداری کنید، حتما گزینه Paying for an item or serviece یا Goods and Services را انتخاب کنید. با این کار هنگامی که یک پرداخت انجام می‌دهید، فروشنده محصول یا سرویس، کارمزد را پرداخت می‌کند.
 • مراقب ایمیل‌های تقلبی پی‌پال یا دیگر کلاهبرداری‌ها باشید. هر کلاهبردار یا هکری قادر است با داشتن ایمیل شما و ارسال پیام تقلبی،‌ فیشینگ انجام دهد. پس از دریافت پول چنانچه قصد خرید با پی پال را داشتید، مقاله زیر را بخوانید.

سوالات مرتبط با دریافت و ارسال پول با پی پال

 • آیا پی پال برای ارسال پول کارمزد می‌گیرد؟

کاربران داخل آمریکا هیچ کارمزدی برای این کار نمی‌گیرند. اما دریافت پرداخت‌های بین المللی در پی پال هم برای انتقال شخصی و هم برای مشاغل مشمول هزینه‌های خاصی است. این مقدار معمولاً ۵٪ از مبلغ با حداقل هزینه ۹۹/. دلار و حداکثر ۴.۹۹ دلار است.

اما این هزینه به جای گیرنده توسط فرستنده پرداخت می شود. هنگام درخواست از شخصی برای ارسال پول بین المللی در پی پال این هزینه را به او یادآوری و از وجود آن در حساب اطمینان حاصل کنید زیرا این امر می تواند مقدار کل را تغییر دهد.

 • دریافت پول در پی پال چقدر طول می‌کشد؟

این امر بستگی به منبع تامین بودجه از جانب فرستنده دارد. اگر او از موجودی پی پال یا کارت اعتباری/ نقدی خود در حال ارسال است، این پرداخت چند دقیقه طول می‌کشد. اما اگر پول از یک حساب بانکی که به کارت پی پال لینک شده است، واریز شود، می‌تواند ۲-۳ روز کاری طول بکشد.

محدودیت‌های دریافت و ارسال پول با پی پال

با وجود تمام ویژگی‌های مثبتی که پی پال در اختیارتان می‌گذارد، اما پی پال تمامی سرویس‌های خود برای کشور ایران تحریم کرده است. متاسفانه با توجه به شرایط استفاده از پی پال در ایران حتی شما بدون داشتن یک شماره موبایل خارج از کشور قادر نخواهید بود تا یک حساب کاربری پی پال بسازید. هرچند که این محدودیت‌ها باعث نشده تا بسیاری از فریلنسرها و کسب و کارهای درون ایران به سراغ این سرویس نیایند.

اگر یک فریلنسر هستید، اگر کسب و کاری دارید که دریافت و ارسال پول با پی پال انجام می‌دهید، یا حتی اگر یک فرد عادی هستید که می‌خواهید با پی پال یک سرویس یا محصولی بخرید یا پول به دوست یا خانواده ارسال کنید،‌ می‌توانید از خدمات افتتاح حساب پی پال نیک پرداخت استفاده کنید.

افتتاح حساب پی پال امن و وریفای‌شده به شما اجازه می‌دهد که تراکنش‌های بین المللی را بدون واسطه انجام دهید. برای این کار تنها کافی است درخواست خود را در سایت ما ثبت کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن با حداقل کارمزد، درخواست شما پیگیری شود. همچنین برای نقد پی پال ، شارژ حساب پی پال و خرید با پی پال یز می‌توانید با ما تماس بگیرید.

افتتاح حساب پی پالخرید پی پالفروش پی پال

۵ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب پیشنهادی

فهرست