اخبار ارزی
نظر بیل گیتس در خصوص رمزارز
  1. خانه
  2. اخبار ارزی
  3. بیل گیتس: رمزارز خروجی ارزشمندی ندارد

بیل گیتس: رمزارز خروجی ارزشمندی ندارد

موسس شرکت مایکروسافت اخیرا در خصوص ارزهای دیجیتال نظر شخصی خود را بیان کرده است. بیل‌ گیتس رمزارز را ابزار مناسبی برای سرمایه‌گذاری نمی‌داند. چرا که ارزهای دیجیتال خروجی ارزشمندی برای جامعه ندارند.

بیل گیتس، موسس شرکت بزرگ مایکروسافت، اخیرا در یک سوال جواب در پلتفرم ردیت در خصوص بیت کوین و ارزهای دیجیتال نظر خود را بیان کرده است. در بین ده‌ها سوالی که از او پرسیده شد، سوال‌هایی هم در خصوص ارزهای دیجیتال مطرح شد. یکی از این سوال‌ها در خصوص نظر بیل گیتس در مورد بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال بود که او در جواب گفت:

من هیچ ارز دیجیتالی ندارم. دوست دارم در چیزهایی سرمایه‌گذاری کنم که خروجی ارزشمندی داشته باشند.

بیل گیتس در ادامه افزود: «ارزش شرکت‌ها بر اساس چگونگی تولید محصولاتی است که عرضه می‌کنند (اشاره به سرمایه‌گذاری روی سهام شرکت‌ها). ارزش رمزارز فقط به این است که برخی از افراد تصمیم می‌گیرند که دیگران برای یک ارز دیجیتال پول بدهند و این همانند سایر سرمایه‌گذاری‌ها چیزی به جامعه اضافه نمی‌کند.»

مخالفت بیل‌ گیتس با رمزارز

صحبت‌های بیل‌ گیتس در خصوص رمزارزها به نوعی مشابه یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران حال حاضر دنیا یعنی ورن بافت (Warren Buffett) است. بافت در خصوص بیت‌کوین گفته بود: «بیت‌کوین هیچ چیز تولید نمی‌کند.»

بافت حتی در صحبت خود اشاره کرد که برای تمامی بیت‌کوین‌های دنیا حتی ۲۵ دلار هم خرج نمی‌کند. او در توضیح این صحبت گفته بود: «می‌خواهم با آن چه کار کنم؟ باید آن را به هر حال به شما بفروشم. چرا که هیچ کار دیگری نمی‌کند.»

موسس مایکروسافت سال پیش نیز در خصوص ارزهای دیجیتال نظرهایی را مطرح کرده بود. در آن زمان بیل‌ گیتس رمزارز  را یک ابزار خنثی می‌دانست. اما حالا با پیشرفت این ارزهای دیجیتال، بیل گیتس اشاره دارد که فضایی که رمزارزها در آن کار می‌کنند، فضای مناسبی برای برخی فعالیت‌های مجرمانه به وجود آورده‌ است و می‌گوید: «خوب می‌شد اگر از شر ارزهای دیجیتال خلاص می‌شدیم.»

بیل گیتس همچنین در خصوص خرید بیت‌کوین توسط ایلان ماسک نیز اظهار نظر کرده است. او می‌گوید: «ایلان پول خیلی زیادی دارد و فرد بسیار فرهیخته‌ای است. پس من نگران این نیستم که بیت‌کوین‌های او به صورت اتفاقی بالا و پایین شوند. اما اگر شما پول کمتری از ایلان دارید، پس باید مراقب باشید.»

نظر شما در خصوص صحبت‌های بیل گیتس در مورد رمزارزها چیست؟ می‌توانید با دنبال کردن نیک پرداخت در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر، اینستاگرام و تلگرام، از آخرین اخبار دنیای پرداخت و ارزهای دیجیتال آگاه شوید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Bitcoin News

 

مطالب پیشنهادی

فهرست