اخبار ارزی
سرمایه‌گذاری سونی در متاورس
  1. خانه
  2. اخبار ارزی
  3. نفوذ بیشتر شرکت سونی در متاورس

نفوذ بیشتر شرکت سونی در متاورس

سونی به عنوان یکی از غول‌های دنیای تکنولوژی و سرگرمی، درصدد است بیش از پیش در متاورس سرمایه‌گذاری کند. خرید استودیو بانجی و سرمایه‌گذاری روی اپیک از جمله اقدامات این شرکت برای نفوذ بیشتر سونی در متاورس بوده است.

سونی، صاحب برند پلی‌استیشن و بسیاری از سرگرمی‌های دیگر از جمله سینما و تکنولوژی، در تلاش است تا با ایجاد تجارت قوی‌تر در دنیای متاورس، کاربران بیشتری را به این اکوسیستم جذب کند. سونی یکی از پرنفوذ‌ترین شرکت‌های مرتبط با سرگرمی و بازی‌های ویدیویی است و قصد دارد با استفاده از این موقعیت، تجارب بیشتری از متاورس را برای مشتریان ایجاد کند.

در جلسه سالانه استراتژی‌های این شرکت، کنیچیرو یوشیدا، مدیر اجرایی شرکت سونی گفت: «متاورس هم‌زمان یک فضای اجتماعی و شبکه زنده است که در آن بازی‌ها، موسیقی، فیلم و انیمه در تعامل هستند.»

سرمایه‌گذاری‌های پیشین سونی از جمله اپیک گیمز، خالق بازی آنلاین بسیار محبوب Fortinte و بانجی، خالق بازی‌های محبوبی از جمله Destiny و Halo، بخشی از اقدامات جدید سونی در متاورس محسوب می‌شوند. طبق ارقامی که در این جلسه مطرح شد، بیش از ۵۰ درصد درآمد سونی از بخش سرمرگی‌های این شرکت بوده است که مربوط به گیمینگ، سینما و سرویس‌های موسیقی هستند.

اقدامات سونی در متاورس برای جذب کاربران بیشتر

سونی قصد دارد با استفاده از برند پلی‌استیشن، جایگاه خود در میان برترین‌های صنعت متاورس را به دست بیاورد. پلی‌استیشن یکی از بزرگ‌ترین مجموعه کاربران را در دنیا در اختیار دارد. بنابراین این شرکت می‌تواند با کمک این تعداد کاربر به اهداف خود در متاورس دست پیدا کند.

البته سونی در این بین با رقبای بزرگی باید دست و پنجه نرم کند. برای مثال شرکت متا از پیشگامان صنعت متاورس محسوب می‌شود که سعی دارد علاوه‌بر بخش نرم‌افزاری، سخت‌افزارهای مناسب تجربه متاورس را هم برای کاربران خود فراهم کند.همچنین شرکت متا برند Oculus را در اختیار دارد که تمرکز آن ساخت هدست‌های واقعیت مجازی است.

در طرف دیگر سونی با بزرگ‌ترین رقیب خود در بخش گیم یعنی مایکروسافت روبه‌رو است. مایکروسافت اخیرا با تصاحب شرکت‌های بزرگی از جمله اکتیویژن و بلیزارد به قیمت ۶۹ میلیارد دلار، قصد دارد تا با قدرت دنیای گیمینگ و متاورس خود را توسعه دهد. شرکت اسکوئر انیکس نیز از جمله توسعه‌دهندگان و ناشرین بازی‌های ویدیویی است که اخیرا سرمایه خود برای ورود به متاورس را افزایش داده است.

نظر شما در خصوص اقدامات سونی برای حضور در صنعت متاورس چیست؟‌ می‌توانید با دنبال کردن نیک پرداخت در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر، اینستاگرام و تلگرام، از آخرین اخبار دنیای پرداخت و ارزهای دیجیتال آگاه شوید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: News Bitcoin

مطالب پیشنهادی

فهرست